w
googluj
pl

Na Wypadek 4.9


ico
Na Wypadek to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne m.in. z systemem operacyjnym Android, która skierowana jest do osób poszkodowanych w kolizji lub wypadku drogowym. Umożliwia bowiem bezpłatne sprawdzenie, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie OC, lecz program poprowadzi użytkownika również przez wszystkie czynności, jakie powinno się wykonać, by zabezpieczyć miejsce wypadku, a przy okazji - szczegółowo go udokumentować. Aplikacja pozwoli też zarządzać polisami OC, AC, pomocą assistance, jak i terminami badań technicznych pojazdu.

Program został bardzo dobrze przygotowany pod względem merytorycznym i technicznym; jest przejrzysty i nikomu jego obsługa nie powinna sprawić problemów. Jego menu główne pozwala przejść do:
• szczegółowych instrukcji w razie kolizji - w 13 krokach dowiemy się m.in., jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia; ocenimy to miejsce i określimy jego typ (czas, rodzaj kolizji) oraz lokalizację na Mapie Google; będziemy mogli zrobić zdjęcia uszkodzeń pojazdu, wskazując jednocześnie uszkodzenia na wirtualnym samochodzie 2D; otrzymamy możliwość utworzenia notatki głosowej i wypełnienia formularza zawierającego 10 pytań nt. dodatkowych aspektów zdarzeniu (typ drogi, ograniczenie prędkości, pogoda, rodzaj nawierzchni, rodzaj pobocza itd.); zyskamy wreszcie opcję zapisania wprowadzonych danych do pamięci urządzenia lub wysłania ich e-mailem,
• menedżera pojazdów - możemy wypełnić formularz i zeskanować kod QR z dowodu rejestracyjnego,
• historii zapisanych wcześniej kolizji,
• sprawdzenia polisy OC pojazdu,
• sprawdzenia reprezentanta ds. roszczeń, czyli pełnomocnika zakładu ubezpieczeń działającego w Polsce do likwidacji szkody w imieniu tego zakładu za granicą (wymagany tryb online).

Producentem aplikacji jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, zajmujący się wypłatą odszkodowań niewinnym ofiarom wypadków spowodowanych np. przez nieubezpieczonych właścicielu pojazdów; UFG wypłaca też odszkodowania osobom poszkodowanym, gdy sprawca wypadku drogowego uciekł z miejsca zdarzenia i jest nieznany. Biorąc to wszystko pod uwagę, trafnie skomentował Na Wypadek jeden z jej użytkowników w Google Play: "Bardzo fajna aplikacja, oby nigdy nie przydatna...". Polecamy zapoznanie się z nią; na wszelki wypadek.

Ograniczenia!
Korzystanie z jednej z funkcji ("sprawdzenia reprezentanta ds. roszczeń") wymaga połączenia z internetem.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Na WypadekNa Wypadek dla Android
2017-04-06

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Na Wypadek