w
googluj
pl

DGT 0.9.5 alpha


ico
DGT to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, którą zaprojektowana do zarządzania zadaniami wszelkiego rodzaju i to na każdy możliwy, nawet najbardziej rozbudowany, sposób. Jej nazwa może się wydawać enigmatyczna, ale w rzeczywistości nawiązuje ona do GTD (Getting Things Done) - systemu efektywnego wykorzystywania czasu albo, jak kto woli, systemu wykorzystywania siebie w czasie, którego autorem jest David Allen. Nie będziemy się tu wgłębiać w architekturę GTD. Powiemy tylko, że aplikacja umożliwia zaimplementowanie metodologii systemu Allena, ale wcale nie trzeba znać GTD, aby z DGT czerpać wielkie korzyści. Zanim przejdziemy do opisu jej najważniejszych funkcji, podkreślimy jeszcze tylko, że choć jej produkcja jest oficjalnie w fazie alfa (tj. bardzo, bardzo wczesnej; coś może nie zadziałać itd.), to jest to aplikacja już nie tylko ogólnodostępna i często pobierana, ale i - co najważniejsze - wysoko oceniana.

Z programem tym można dokładnie opisywać i organizować zadania wedle folderów, kontekstów, lokalizacji, znaczników czy ulubionych; ustawiać precyzyjne terminy i czasy powiadomień, dodawać notatki, określać statusy (np. "następna akcja", "oczekujące", "kiedyś"), ustawiać daty i godziny zakończenia zadań;stopnie priorytetu czy nawet częstotliwość ewentualnych automatycznych powtórek zadań. Prócz zadań w tradycyjnym ich rozumieniu, w aplikacji zarządzać można ich listami czy całymi projektami. Do tego dodajmy, że DGT udostępnia nam mnóstwo opcji personalizujących, ma 2 motywy graficzne (jasny i ciemny) i 3 rodzaje konfigurowalnych widżetów. Jej funkcje można zaś zwiększyć po pobraniu rozszerzeń, np. aby można było synchronizować dane z aplikacją internetową Toodledo.com czy aby móc synchronizować urządzenia z DGT przy użyciu Dropboxa lub konta FTP; w tym wypadku mamy też opcję tworzenia i przywracania kopii zapasowej z Dropboxa. I to jeszcze nie wszystko: DGT możemy zintegrować ze słynnymi Androidowymi narzędziami do automatyzacji, Llamą i Taskerem.

Pierwsze wrażenie z korzystania z aplikacji może być jednak nie za przyjemne. Ma ona staroświecki design, co w gruncie rzeczy nie powinno mieć znaczenia w wypadku narzędzia - ale ma już znaczenie to, że DGT wydaje się narzędziem skomplikowanym; ma wszystkiego dużo. Jeśli jednak poświęcimy na poznanie aplikacji (w tym jej ustawień) kilkadziesiąt minut, to z całą pewnością przypadnie nam ona do gustu. Świadczą o tym choćby liczne głosy użytkowników z Google Play, takie jak ten: "Bardzo skrupulatnie przetestowałem kilkanaście aplikacji tego typu. Jest to najbardziej funkcjonalna i praktyczna aplikacja implementująca techniki GTD". Jak jednak stwierdziliśmy, aplikacja ta wcale nie musi być wykorzystywana wyłącznie przez znawców GTD - warto ją sprawdzić, gdy tylko potrzebujemy czegoś więcej niż zwykłych, tradycyjnych, jednostkowych list zadań.

Uwaga!
Aplikacja jest oficjalnie w wersji alfa, więc może się zawieszać itp.

Ograniczenia!
Dane aplikacji można synchronizować z Toodledo.com po zainstalowaniu darmowego rozszerzenia (DGT GTD Toodledo). 5,22 zł kosztuje z kolei rozszerzenie (DGT GTD Pure Widget), dzięki któremu można mieć widżet integrujący się m.in. z aplikacją Pure, będącą widżetem agendy kalendarza.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DGTDGT dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DGT