w
googluj

My Baby 1.5.0


ico
My Baby to program wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Dzięki niemu można prowadzić szczegółowy pamiętnik rozwoju swojego dziecka; niemowlaka, tytułowego "dzidziusia". Pamiętnik może być bardzo wszechstronny, ale i skupiony tylko na najbardziej interesujących nas sprawach; może dotyczyć wielu dzieci lub tylko jednego. Różowy i niebieski to motywy graficzne, w jakie aplikację wyposażono.

Po uruchomieniu My Baby należy wypełnić krótki formularz, w którym podajemy podstawowe informacje o swoim dziecku: imię, datę urodzenia, płeć, typ krwi; dodać można również zdjęcie dziecka. Po chwili znajdziemy się w ekranie głównym profilu dziecka. W dowolnej chwili istnieje możliwość "zarejestrowania" kolejnego dziecka (jak i jeszcze większej ich liczby); w tym zaś celu przechodzimy do kolejnej ekranu, wybierając strzałkę w pasku akcji bądź gestem przesunięcia profilu.

Jakie mamy funkcje? Na samej górze ekranu powiązanego z danym dzieckiem mamy jego profil (można go w dowolnej chwili zmodyfikować), następnie zaś linki do sekcji z nim związanych: karmienia, dziennika (na dowolne informacje), przewijania, snu; wydatków na dziecko poniesionych, jego szczepień. Sposób korzystania z tych funkcji jest np. taki, że 1) po karmieniu piersią można przejść do działu karmienia, 2) tapnąć w dodawanie nowych informacji (tzn. tapnąć standardową ikonę plusa znajdującą się w pasku akcji), 3) wybrać typ jedzenia z podręcznego menu i 4) wpisać długość karmienia w minutach; data i czas ustawiane są automatycznie, choć można je poprawić. Następnie dane te mamy wyświetlane w sekcji tej na ekranie aktualnego dnia. Możemy przechodzić do kolejnych dni; dostępny jest też widok miesięczny po przejściu do kalendarza (skrót do niego na dole tego samego ekranu). Istnieje więc możliwość szybkiego przeskoczenia do informacji z danego dnia. Dodajmy do tego, że po przejściu do ekranu głównego danego dziecka mamy też do dyspozycji opcję wglądu w ostatnio wniesione informacje; stosowną funkcję historii wpisów włączymy po tapnięciu w ikonę tarczy zegara w pasku akcji.

Opisaliśmy jeden ze sposobów korzystania z programu, ale inne funkcje opierają się na podobnej zasadzie, czyli wybieraniu odpowiedniej sekcji i wprowadzania informacji. W niektórych wypadkach istnieje możliwość przeglądania statystyk w formie wykresów. Opcji jest więc sporo i są bardzo szczegółowe, ale należy pamiętać, że aplikacja nie jest przystosowany do polskich warunków - nie ma spolszczenia. Jej zaletą jest jednak to, że mamy możliwość wyboru sekcji, które są wyświetlane. Zaletą jest też opcja eksportowania i importowania danych. Szkoda tylko tego, że nie ma funkcji likwidującej znak zodiaku, automatycznie dodawanego do profilu, jak i opcji (byłaby oczywiście płatna), która wyłączałaby reklamy. Byłaby to wtedy naprawdę świetna aplikacja. Co prawda, może niekoniecznie każdemu potrzebna, ale jak zaznaczyliśmy, można usunąć niepotrzebne sekcje i zostawić sobie tylko np. dziennik i sekcję wydatków na dziecko (muszą być wyświetlane minimum 2 sekcje).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
My BabyMy Baby dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
My Baby