w
googluj

Just Note 1.3.5


ico
Just Note to prosty notatnik dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jest to jedna z tych aplikacji, które przypadną do gustu wszystkim użytkownikom preferującym prostotę, prostotę, i jeszcze raz: prostotę. Zaprojektowany w oparciu o flat design, Just Note jest jak wirtualny zeszyt: otwieramy go (uruchamiamy) i piszemy długopisem (palcem), poprawiamy (edytujemy) lub skreślamy (usuwamy). Szybko więc - i skutecznie.

Prostota ma to do siebie, że jako jedyna urzeka - prostota jest jak małe dziecko, które umie tylko chodzić - ba! właśnie się nauczyło... I takie właśnie "rodzicielskie" odczucia można mieć wobec aplikacji takich, jak Just Note. (Precyzując: nie chodzi nam o to, że ona w jakiś sposób nie funkcjonuje. Nie, nie - to aplikacja w pełni działająca i sprawna, ale - niezwykle prosta). W praktyce zaś wygląda to tak, że:
• ekran startowy udostępnia nam listę wszystkich notatek,
• notatki mogą być sortowane wedle daty ich utworzenia/modyfikacji bądź alfabetycznie,
• mamy funkcję utworzenia kopii zapasowej notatek do pliku DB; mogą być tapnięciem wyeksportowane lub zaimportowane,
• dysponujemy wyszukiwarką,
• tapnięcie w notatkę oznacza przejście do trybu jej edycji,
• przytrzymanie notatki pozwala ją usunąć; usunąć można wiele notatek na raz,
• w prawym dolnym rogu mamy opcję tworzącą nową notatkę,
• mamy możliwość udostępnienia notatki w trakcie jej pisania,
• zapisanie notatki odbywa się przez naciśnięcie sprzętowego przycisku powrotu (BACK) albo przez tapnięcie w nazwę aplikacji w pasku akcji.

Dodajmy do tego, że notatka w Just Note składa się z tytułu i treści - kursor ustawiany jest początkowo na tytule, ale wpisanie tytułu nie jest obowiązkowe; można mieć notatki bez tytułów. (To wcale nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać, dlatego o tym mówimy). Na ekranie głównym tytuły są pogrubione i mają nieco większą czcionkę, więc łatwiej je rozpoznać.

Wadą Just Note może być to, że nie udostępnia nam widżetu. Z drugiej jednak strony notatnik ten ma piękną ikonę, której umieszczenie na pulpicie na pewno go nie "pobrudzi", zaś co do najważniejszej funkcjonalności - wystarczy tapnięcie, aby przejść do listy notatek, i kolejne tapnięcie, aby przeczytać całą notatkę (czy ją edytować). To, co prawda, nie to samo, co prawdziwy widżet z od razu widoczną i przewijaną listą fragmentów czy nawet całych notatek, jak to jest w wypadku niektórych innych notatników - więc ostatecznie polecamy (i to zdecydowanie polecamy!) Just Note użytkownikom, którym na widżecie tak bardzo nie zależy.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Just NoteJust Note dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Just Note