w
googluj

ZDcal 2.2.130


ico
ZDcal to aplikacja kalendarzowa, która jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Wyróżnia ją przepiękny wygląd, prostota, ale przy tym też wielka funkcjonalność. Umożliwia m.in. import wydarzeń z Kalendarza Google lub Facebooka, jak i założenie konta (rejestracja jest opcjonalna) z którym wszystkie swoje kalendarze możemy zsynchronizować. Wraz z aplikacją otrzymujemy też 5 różnorodnych widżetów.

Od razu po pierwszym uruchomieniu ZDcal daje nam jednak możliwość wyznaczenia terminów cyklu miesiączkowego i dni płodnych, i jest to jeden z "kalendarzy w kalendarzu", którymi możemy dysponować. Inne to kalendarz z naszego konta Google (jak już wspomnieliśmy) oraz własne, zupełnie dowolne kalendarze. Funkcja tworzenia własnych oznacza, że możemy określić nazwy, główne kolory motywu, grafiki tła oraz dodać opisy. Nie musimy więc wszystkich wydarzeń umieszczać w kalendarzu podłączonym do konta Google i jest to jeden z największych plusów aplikacji.

Jak to wszystko przedstawia się nam w interfejsie graficznym? Program wyświetla: w pasku górnym etykiety wszystkich naszych kalendarzy, poniżej i połowę ekranu obejmuje widok na obecny miesiąc, natomiast na dole mamy listę wydarzeń związanych z danym dniem. Aplikacja ma piękną animację przejścia z widoku miesięcznego na kompletną listę wydarzeń dnia. Mamy dostęp do jednego kalendarza głównego, w którym znajdują się wszystkie wydarzenia z wszystkich kalendarzy, jak i dostęp do kolejnych kalendarzy przy użyciu gestów przesunięcia w bok.

Co do minusów programu, to: 1) ma on możliwość podawania prognozy pogody, lecz jego opcje lokalizacyjne nie obejmują Polski; 2) udostępnia się nam też opcję tzw. festiwali, czyli automatycznie dodawanych do kalendarza świąt związanych z danym państwem, lecz w tym wypadku również nie możemy wybrać Polski. Gdyby aplikacja pozbawiona była tych wad, wówczas można by ją śmiało okrzyknąć najlepszą aplikacją kalendarzową dla Androida - a tak, jest "tylko" jedną z najlepszych.

Ograniczenia!
Możliwe jest założenie konta w aplikacji; dzięki temu uzyska się dostęp do dodatkowych grafik tła oraz synchronizację danych z chmurą. Dostępna jest funkcja synchronizacji z Kalendarzem Google oraz Facebookiem po zalogowaniu się do tych serwisów.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZDcalZDcal dla Android
2014-12-04

Ilość pobrań: 14 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ZDcal