w
googluj

aTimeLogger 1.6.31


ico
Żyjemy w dobie informacji - wszyscy chcą wszystko wiedzieć. Wielkie firmy internetowe chcą wiedzieć o nas wszystko, by w rezultacie "personalizować" reklamy i uzyskać z tego jeszcze kolejne miliony. Co jednak, jeśli teraz to my zaczęlibyśmy śledzić... samych siebie? To pytanie jest może niedorzeczne, lecz wiąże się ono z produktywnością. Mówiąc krótko: jeśli wydaje Ci się, że czas mija, a Ty nie robisz w swoim życiu postępu - wówczas zainstaluj w swoim urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android aplikację o nazwie aTimeLogger. Jeśli znasz angielski, to wiesz już, czemu ona służy: dodawaniu informacji o tym, co zrobiłeś ze swoim czasem. A czas jest cenny; nigdy nie powraca; i czy jesteś gimnazjalistą, czy szefem wszystkich szefem - masz go zawsze tyle samo: 24 godziny na dobę. Co z tym czasem zrobisz? Z naszej strony wiemy jedno: jeśli poświęcisz kolejne minuty na zapoznanie się z naszym opisem aTimeLoggera, to ten czas na pewno nie będzie stracony!

Największą zaletą aTimeLoggera jest jego prostota. Na ekranie startowym dysponujemy aktywnościami. Reprezentowane są one przez ikony z podpisami, które uszeregowane są w rzędach. Producent dał nam od razu 14 przykładowych aktywności; to m.in. spanie, transport, jedzenie, sport, czytanie, praca, zakupy, spacer, nauka, internet. Możemy je oczywiście do woli zmienić, w tym również zdecydować o kolejności ich wyświetlania. Aby rozpocząć zapisywanie aktywności, wystarczy tapnąć w wybraną, a następnie ją ostatecznie zatwierdzić (aczkolwiek w ustawieniach możemy wyłączyć przymus zatwierdzania). Od tego momentu nad ikonami wszystkich aktywności pojawi się pasek aktywności aktualnej: jej ikona, podpis, czas liczony w godzinach/minutach/sekundach. Aktywność może być wstrzymana. Natomiast po zakończeniu aktywności ekran startowy wróci do swojego domyślnego wyglądu. Co dalej?

Aplikacja ma 4 zakładki. Opisany przed chwilą ekran związany jest z pierwszą. Drugi ekran zawiera listę historii aktywności, trzeci - udostępnia opcje edycji aktywności, czwarty - dotyczy celów, raportów, ustawień globalnych. Zauważmy kilka kwestii: 1) mamy opcję ręcznego dodawania i edytowania każdej aktywności (przydatne, gdy zapomnimy o włączeniu licznika); 2) w wypadku tworzenia aktywności dysponujemy olbrzymią, gigantyczną liczbą ikon, jak i opcją doboru ich koloru; 3) prócz zwykłego mierzenia aktywności możemy też sobie wyznaczyć cele (przykładowo: biegać przez 3 godziny tygodniowo); 4) raporty aktywności można wyeksportować do pliku CSV lub HTML; 5) możemy zobaczyć statystyki i wykresy aktywności; 6) aplikacja ma 2 motywy graficzne: jasny i ciemny. Warto wreszcie podkreślić, że 7) program udostępnia nam widżety: z aktywnościami oraz celami, zarówno w motywie jasnym, jak i ciemnym, więc w sumie 4; i są ładne.

Program jest wspaniały. Polecamy go, aby dowiedzieć się prawdy o sobie - ile czasu i na co ten czas, tak naprawdę, poświęcamy. Zauważmy, że wśród aktywności domyślnych nie ma oglądania telewizji, zaś rozrywce producent przypisał ikonę palety malarskiej (a więc tworzenia, nie odtwarzania), co powinno dać do myślenia, czym jest prawdziwa aktywność, a tym samym i czym jest i czym nie jest prawdziwe życie. Ale kończąc w innym tonie, bo trochę żartobliwie, powiemy Ci: nie straciłeś czasu na czytanie - jeśli chcesz, to po pobraniu aTimeLoggera możesz dodać pierwszy wpis o tym, że przez 5 minut zajęty byłeś czytaniem. A czytanie i nauka to pierwszy krok na drodze do tego, by naprawdę zostać szefem wszystkich szefów - i to już nie jest żaden żart, ale szczerozłota prawda.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
aTimeLoggeraTimeLogger dla Android
2018-11-19

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
aTimeLogger