w
googluj

Home Design 3D 4.3.4


ico
Home Design 3D jest programem do projektowania mieszkań i domów. Dostępny jest na komputery stacjonarne z systemem Windows, jak i na urządzenia mobilne, m.in. z systemem Android - i tej właśnie wersji się teraz przyjrzymy.

Na pewno pierwsza rzecz, o której trzeba wiedzieć, jest taka, że aplikacja waży blisko 450 MB. Druga rzecz - w wersji podstawowej, darmowej, mamy dostęp do wszystkich funkcji i bez ograniczeń czasowych; jedynym ogólnym ograniczeniem jest tylko to, że nie mamy możliwości zapisywania projektów. Trzecia - aplikacja działa w trybie horyzontalnym i potrzebuje dość długiego czasu na wczytanie swojego interfejsu; ale to w końcu naturalne.

Główny ekran aplikacji to ekran edycji. Po lewej stronie i u góry mamy paski opcji, ale można je usunąć z widoku. Projekt oglądamy z perspektywy 2D, ale jednym dotknięciem możemy przejść do - robiącego wielkie wrażenie - widoku 3D, w którym z kolei mamy np. możliwość oglądania wystroju wnętrza jakby patrząc na wszystko (dosłownie wszystko) stojąc pośrodku czy się przemieszczając.

Po pierwszym uruchomieniu programu możemy sobie zobaczyć projekt przykładowego mieszkania (a w zasadzie: pokoju i łazienki). Obraz można powiększać i pomniejszać czy go przesuwać tradycyjnymi gestami. Tapnięciami wywołujemy menu podręczne; przykładowo, tapnięcie w pustą przestrzeń pokoju w widoku 2D da nam możliwość zmiany jego powierzchni; jednocześnie dysponować będziemy dokładnymi (co do centymetra) informacjami o aktualnych długościach ścian. Samo projektowanie powierzchni to tylko wstęp do potencjału, jaki daje aplikacja, gdyż udostępnia nam ona również mnóstwo obiektów, jakie w mieszkaniach, ale i poza nimi (np. w przydomowych ogrodach) można umieścić. Szafy, fotele, krzesła, łóżka, dywany - to tylko część z dostępnych głównych kategorii przedmiotów. Nie tylko zastosować w projektach można elementy typowo użytkowe, ale i dekoracyjne. Słowem: wszystko.

Program jest bardzo rozbudowany i na naukę jego obsługi będziemy potrzebować kilkudziesięciu minut, choć wszędzie tam, gdzie było to możliwe, producenci zaimplementowali, już wspomniane, gesty. Udostępnili też, zawsze przydatne, opcje undo i redo. Edycja jest więc, mimo wszystko, stosunkowo prosta.

Uwaga!
Program dostępny jest w wersji dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Plik aplikacji ma rozmiar prawie 450 MB. Wersja pełna kosztuje 30,22 zł i umożliwia zapisywanie projektów.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Home Design 3DHome Design 3D dla Android
2019-07-02

Ilość pobrań: 592 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Home Design 3D