w
googluj

Money Lover


ico
Money Lover to program do zarządzania osobistymi finansami, który wydany jest na każdy z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych na świecie. Można go więc mieć w urządzeniach z Androidem, iOS oraz Winodws Phone. Pierwszej z wymienionych wersji Money Lovera się teraz przyjrzymy.

Program, zasadniczo, daje nam wiedzę nt. naszych przychodów (np. wynagrodzenia) i wydatków (np. żywności, czynszu, paliwa). Nic tak nie pokazuje prawdy w tym względzie, jak same liczby, dlatego jeśli czujemy, że zadziwiająco szybko tracimy pieniądze, to zainstalowanie takiej aplikacji, jak Money Lover, będzie strzałem w dziesiątkę. Otrzymamy w ten sposób również statystyki wydatków z wykresami słupkowymi; 2 widżety; kalendarz finansowy, czyli wgląd w terminy spłat pożyczek czy wniesienia opłat; kalkulator finansowy, liczący wysokość rat i odsetek, jakie przyjdzie nam zapłacić; czy nawet kalkulator napiwków i wyszukiwarkę banków i bankomatów. Krótko mówiąc, mamy tu mnóstwo zaawansowanych i precyzyjnych narzędzi; dla każdego coś miłego, można powiedzieć.

Aplikacja oferuje nam korzystanie z niej tylko w jednym urządzeniu, czyli bez zakładania konta, albo na wielu urządzeniach (w tym poprzez aplikację internetową, dostępną w witrynie MoneyLover.me), co oznacza konieczność rejestracji. Po wyborze sposobu korzystania z samej aplikacji, konfigurujemy swoje konta finansowe. Nie muszą odzwierciedlać rzeczywistości; chodzi jedynie o naszą wygodę i w ramach konta możemy mieć środki określone dowolnie. W związku z tym w aplikacji podajemy nazwę dla konta, wybieramy ikonę, określamy walutę i wartość początkową. Przykładowo, jeśli mamy teraz w portfelu 200 zł i chcemy przetestować tę aplikację tylko na próbę, to możemy wpisać "Gotówka" jako nazwę konto, wybrać złotówki z listy walut i wpisać kwotę (ikony nie trzeba zmieniać, bo domyślna to portfel). Ekran główny podsumowuje nasze saldo w kontekście aktualnego miesiąca, a gestami można przechodzić do sąsiednich miesięcy. Dotykając ikony plusa wprowadzamy transakcję poprzez określenie kwoty i kategorii (kategorie podzielone są na związane z dochodami i związane z wydatkami, więc rodzaj transakcji wybieramy zawsze właśnie tutaj, po naciśnięciu ogólnego przycisku z ekranu startowego). Możemy ewentualnie poprawić datę transakcji, jeśli np. zakupu dokonaliśmy przedwczoraj i chcemy być precyzyjni, a także możemy wprowadzić inne dane, np. o lokalizacji czy dodając zdjęcie z własnych zasobów.

Money Lover będzie świetną aplikacją tak dla szukających zaawansowanego menedżera, jak i dla tych, którym zależy na prostocie. Jej jedynym minusem jest tylko nazwa - "Miłośnik Pieniędzy" brzmi w końcu przerażająco, zważywszy na to, że pieniądze to tylko środek do celu.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem moneylover.me

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wyłączenie reklam kosztuje 6,21 zł, natomiast wersja Premium (odblokowująca szereg funkcji i wyłączająca reklamy) - 16,49 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Money LoverMoney Lover dla Android
2014-11-21

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Money Lover