w
googluj

Hydro Coach 4.0.58


ico
Jeśli jesteśmy spragnieni wody, to jest to najlepszy dowód na to, że jesteśmy odwodnieni - a to już stan niebezpieczny. O odpowiednim nawadnianiu organizmu zwykle zapominają ci, którzy zaczynają "nagle" uprawiać sport, np. bieganie czy nordic walking. To przede wszystkich im polecane mogą być aplikacje, które przypominają o piciu wody. To niby normalne, że trzeba uzupełniać tracone płyny, ale doszliśmy do takiego punktu w historii, że nawet o tak naturalnej rzeczy - po prostu zapominamy. A przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczynamy odczuwać skutki. Musimy więc pić dużo wody - mózg wtedy lepiej pracuje. W związku z tym opiszemy i polecimy aplikację Hydro Coach, która dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android.

Po pierwszym uruchomieniu programu będziemy mieć możliwość zalogowania się do niego poprzez nasze konto Google, lecz można pominąć ten krok. Niemniej zalogowanie się umożliwi synchronizację danych i ustawień między urządzeniami. Następnie aplikacja da nam do wypełnienia formularz składający się z 4 stron (ekranów): 1) podajemy imię, płeć, wiek, wagę; 2) określamy intensywność uprawiania przez nas sportu; 3) podajemy porę wstawania i spania; 4) oraz pojemność szklanki, z której zwykle pijemy (domyślna ma 330 ml). Przy podawaniu ostatniego parametru uzyskamy od razu informację o tym, ile razy dziennie i co jaki czas będziemy otrzymywać alerty o piciu wody. Z kolei po zatwierdzeniu całego formularza będziemy wiedzieć, ile mamy pić dziennie. Od tego momentu aplikacja będzie przypominać nam o piciu wody; co do alertów, to możemy je w dużym stopniu skonfigurować. Nie musimy trzymać się "przepisanej" nam recepty, gdyż mamy opcję manualnego wprowadzania danych o każdej porze. W tym zaś celu po przejściu do aplikacji dotykamy tylko wykresu kołowego i wybieramy pojemność. Jeżeli zaś lubimy widżety, to będziemy zadowoleni, gdyż Hydro Coach oddaje do naszej dyspozycji 2, z czego pierwszy to wykres kołowy, a drugi to belka z funkcją błyskawicznego przejścia do ekranu dodawania pojemności.

Instalowanie aplikacji służącej do przypominania nam o piciu wody może się zdawać początkowo niedorzeczne, wręcz głupie, ale jeszcze raz powtórzymy, że naprawdę warto mieć ten program, gdy np. zaczynamy uprawiać sport, a wcześniej zwykle przesiadywaliśmy przed telewizorem, czy wtedy, gdy mamy przed sobą długą sesję czytania/uczenia się. Hydro Coach uwrażliwić ma nas na picie wody ("dopuszczalny" jest też niesłodzony sok) i jeśli w efekcie będziemy czuli się lepiej, to nie uznamy tego typu menedżera za coś absurdalnego. (Wystarczy tydzień, by się o tym przekonać!). Największy wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie mają zawsze najprostsze i najbardziej naturalne rzeczy. Odpowiednia długość snu oraz przyjmowanie właściwych płynów mogą nawet zrewolucjonizować naszą "szarą" codzienność. I właśnie dlatego polecamy tę aplikację, że dzięki niej możemy wyrobić w sobie dobry nawyk; być może jeden z najlepszych.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Istnieje możliwość zalogowania się poprzez konto Google, dzięki czemu będzie można synchronizować swoje dane między urządzeniami. Wersja Pro kosztuje 14,49 zł i m.in. odblokowuje wszystkie funkcje statystyk oraz likwiduje reklamy.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Hydro CoachHydro Coach dla Android
2018-11-24

Ilość pobrań: 27 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Hydro Coach