w
googluj

A Soft Murmur 2.1.1


ico
A Soft Murmur to świetny sposób na odpoczynek, relaks, wyciszenie... Jest to aplikacja internetowa dostępna w witrynie ASoftMurmur.com, a także aplikacja dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Umożliwia odsłuchiwanie, przede wszystkim, różnych dźwięków natury, ale też dźwięków otoczenia typowych dla miasta. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że są to dźwięki bez fabuły. Nie ma w nich melodii ani żadnej wytyczonej odgórnie narracji, co oznacza, że możemy przy nich nie tylko odpoczywać (przez, niejako, brak przymusu skupiania uwagi na tym, czego nie chcemy, czyli na jakichś dialogach itp.), ale i uczyć się czy czytać.

Dobiegające do naszych uszu informacje czy muzyka z radia/telewizji mogą łatwo spowodować, że przestaniemy myśleć o tym, o czym, przecież, chcemy myśleć. Z dźwiękami serwowanymi zaś przez opisywaną teraz aplikację A Soft Murmur tak jednak nie jest. Będziemy skupieni na tym, na czym chcemy być skupieni. Dowód tego możemy mieć przechodząc już teraz do aplikacji internetowej, w której wystarczy kliknąć przycisk odtwarzania i poprzesuwać suwaki natężenia poszczególnych rodzajów dźwięku, by się o tym przekonać. Spróbujcie, jeśli z czymś takim nie mieliście jeszcze do czynienia.

No ale dostępna jest też dedykowana aplikacja mobilna dla naszych urządzeń z Androidem. Jak działa? Minusem każdej tego typu aplikacji może być to, że jest spora i waży ok. 50 MB. Wynika to oczywiście z tego, że rdzeniem aplikacji są pliki dźwiękowe. (Z drugiej strony: pobieramy raz, a cieszymy się już zawsze offline!). Ekran startowy udostępnia nam te same funkcje, co witryna w internecie. Mamy więc duży przycisk odtwarzania i ikony dźwięków z podpisami oraz suwakami. Za darmo, więc od razu po uruchomieniu programu, mamy dźwięki deszczu, burzy, fal morskich, wiatru. Niestety, kolejne (jest ich 6) są płatne; dotyczy to dźwięków ogniska, ptaków, świerszczy czy kawiarni.

Aplikacja, niemniej, została wspaniale przygotowana. Nie jest to zwykły odtwarzacz dźwięku (muzyki?). Nie musimy przesuwać suwaków, bo poziom głośności dźwięków możemy również zmieniać tapnięciami. Mamy opcję losowej zmiany głośności, dzięki czemu można mieć jeden, długi, niepowtarzalny utwór - coś w sam raz jako narzędzie do nauki. Można włączyć czasomierz. Swoje "miksy" (tzn. ustawienia) można w aplikacji zapisywać.

Jedynym problemem przy korzystaniu z aplikacji jest więc brak dostępu do wszystkich dźwięków, lecz cena za ich odblokowanie jest porównywalna z plikami tego typu, jakie możemy nabyć poprzez np. aplikację/serwis Muzyki Google. (Do czego, swoją drogą, zachęcamy!). Jakość dźwięku jest naprawdę świetna, a dodatkową zaletą aplikacji jest to, że w trakcie ich odsłuchiwania nie będziemy się irytować "kliknięciami" przejść między nimi. W rezultacie, choćby nawet dla tych 4 darmowych dźwięków, warto - bardzo warto! - pobrać aplikację i poczuć, jak to jest robić coś przy jej asyście - coś, co wymaga myślenia, skupienia; koncentracji na trudnym zadaniu.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem asoftmurmur.com

Ograniczenia!
Odblokowanie 6 dodatkowych typów dźwięków kosztuje 5,99 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
A Soft MurmurA Soft Murmur dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
A Soft Murmur