w
googluj
pl

FBReader PDF plugin


ico
FBReader PDF plugin jest to nazwa jednego z kilku dostępnych rozszerzeń dla słynnego czytnika FBReader. FBReader to program multiplatformowy i dostępny na systemy stacjonarne - w tym Windows - jak i na mobilne - w tym Android; to tego ostatniego dotyczyć będzie poniższy opis.

Świeżo zainstalowany w naszym urządzeniu mobilnym FBReader obsługuje przede wszystkim znane formaty książkowe EPUB oraz MOBI, ale też RTF, DOC, HTML, TXT. Nie mamy więc żadnej możliwości odczytania przy jego pomocy plików PDF. Aby jednak móc to zrobić, należy przejść w menu do sekcji pluginów i wybrać ten związany z PDF-ami. (Przy tej okazji dodajmy, że dostępne jest również m.in. rozszerzenie dla plików DJVU). Zostaniemy przekierowani do strony rozszerzenia w Google Play, skąd należy go pobrać; instalacja nastąpi automatycznie. Ważna uwaga: jeżeli najpierw zainstalujemy rozszerzenie, a potem właściwą aplikację, to próba wczytania pliku PDF kończyć się może zawieszeniem działania.

Czy warto zainstalować to rozszerzenie? Jeśli ktoś używa FBReadera, to pewnie już je zainstalował, więc pytanie raczej powinno brzmieć: jeśli nie mam FBReadera, to czy warto go mieć (a tym samym i rozszerzenie)? Konkurencja wśród czytników jest duża; FBReader jest jednym z lepszych czytników. Aplikacja oferuje mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo ustawień - naprawdę nie sposób wymienić nawet małej części z nich, ale powiedzmy chociaż o przydatnych rozwiązaniach: przesuwając palcem po lewej stronie ekranu w górę i w dół można zmieniać poziom jaskrawości ekranu, a klawiszami głośności możemy przechodzić do sąsiednich stron książki. Dysponujemy trybem nocnym, różnymi orientacjami wyświetlania, funkcją zakładek, wsparciem dla różnych sposobów przeglądania i wyszukiwania zasobów... Jak wspomnieliśmy na samym wstępie, program ten dostępny jest na różne platformy, ale dodajmy, że umożliwia się nam przy tym również synchronizację danych (biblioteki, zakładek).

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu FBReader dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aby korzystać z tego rozszerzenia należy mieć w swoim systemie zainstalowany FBReader w wersji minimum 2.0.4. Rozszerzenie może nie działać, jeśli zostanie ono zainstalowane przed instalacją właściwej aplikacji.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale nie wszystko zostało spolszczone

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
FBReader PDF pluginFBReader PDF plugin dla Android
2019-06-29
przejdź FBReader PDF plugin dla Windows

Ilość pobrań: 706 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
FBReader PDF plugin