w
googluj
pl

Dieta PL 2.0.9


ico
Dieta PL jest to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która zawiera przepisy kulinarne. Jest niezwykle prosta w obsłudze, gdyż jedyne, co musimy w niej zrobić, to wybrać pożądaną dietę. Następnie będziemy już dysponować przepisami na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację - i to od razu na cały tydzień. Przepisy na dany dzień tygodnia znajdują się na jednej stronie, więc po przewinięciu strony na sam dół przejdziemy do pory na kolację, natomiast po przesunięciu strony w bok będziemy mieć jadłospis na kolejny dzień - i tak na cały tydzień.

Po zainstalowaniu aplikacji mamy jadłospis wedle bardzo rygorystycznej diety 1000 kCal. Możemy ją zmienić na następujące: wolumetryczną, tygodniową, restrykcyjną, wegańską, lekkostrawną, bezglutenową. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest to, że każda z tych diet jest opisana, tzn. zawiera odpowiedzi na pytania: dla kogo?, jak długo trwa?, co należy robić?, czego unikać? Jeżeli zależy nam na tym, by nie tylko znać przepisy, ale i stosować się do nich, to ucieszy nas fakt, że po wyborze diety istnieje możliwość ustawienia dokładnych godzin (i minut) posiłków, jak i włączenie powiadomień.

Aplikacja jest świetnie przygotowana pod względem technicznym. Ma nowoczesny design. Nie oferuje innych ustawień niż te, które związane są bezpośrednio z porami posiłków i powiadomieniami, ale nie jest to wada. Dodajmy do tego, co powiedziano na wstępie o "niezwykle prostej obsłudze" aplikacji, że już po jej uruchomieniu mamy pełne dane o przepisach, tzn. listę potrzebnych składników i sposób przyrządzenia potraw; do tego przepisy okraszono przykładowymi zdjęciami oraz informacjami o wartości energetycznej. Nie musimy więc czegokolwiek wybierać - powtórzmy, że wszystko mamy od razu po uruchomieniu aplikacji.

Jak zastrzega producent, aplikacja ma charakter informacyjny. Należy zawsze pamiętać, że zmiana diety, zwłaszcza drastyczna, może przynieść więcej szkód niż pożytków; najbardziej znaną i powszechną szkodą jest zaś efekt jojo (yo-yo), co oznacza, że po zakończeniu diety przybierzemy na wadze, i to sporo. Jeśli jednak rozumnie podchodzimy do odżywiania się lub chcemy mieć w swoim urządzeniu prostą i szybką aplikację z przepisami związanymi z wyżej wymienionymi dietami, wówczas będziemy z niej bardzo zadowoleni.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Dieta PLDieta PL dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 128 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dieta PL