w
googluj
pl

Fuelio 5.7.6


ico
Fuelio jest to aplikacja wydana na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, która posłużyć nam może jako dziennik tankowań samochodu (albo samochodów). Dzięki temu będziemy w pełni świadomi, ile rzeczywiście wydajemy na paliwo.

Ekran główny składa się z 2 części:
• w pierwszej sekcji mamy podsumowanie wydatków poniesionych na samochód oraz funkcje dodania informacji o tankowaniu. Możemy opisać nasz samochód - wpisać jego wyświetlaną w aplikacji nazwę i, ewentualnie, dodać dłuższą charakterystykę pojazdu - oraz skonfigurować jednostki: kilometry albo mile w przypadku jednostki długości; litry albo galony amerykańskie albo galony angielskie w przypadku jednostki paliwa; litry na 100 km albo inną jednostkę w przypadku zużycia paliwa. Jeśli chodzi o wprowadzanie informacji związanych z tankowaniem, to można określić w aplikacji: stan licznika samochodu, ilość zatankowanego paliwa, jego całkowity koszt, cenę za litr, datę; można do tego zapisać np. lokalizację GPS tankowania i dodać notatkę.
• w drugiej sekcji mamy kalkulator kosztów paliwa. Formularz wymaga podania dystansu (np. 300 km), wybrania: ceny za litr paliwa albo średniej ceny paliwa, a także podania wartości spalania. Co istotne, tak w pierwszej sekcji wprowadzaniu danych tankowania, jak i w przypadku kalkulatora, nie wszystkie wartości musimy podawać, ponieważ aplikacja częścią z nich zajmuje się automatycznie. Przykładowo, po skonfigurowaniu pojazdu i pierwszym tankowaniu, kalkulator wymagać będzie jedynie podania spalania, aby wyliczyć koszt paliwa.

Program posiada menu w postaci szuflady nawigacyjnej i znajdziemy w niej bardzo szczegółowe statystyki, a nawet wykresy różnego rodzaju: miesięcznych wydatków, ceny paliwa, przebiegu itp., a nawet mapę tankowań. Udostępnia się nam tworzenie kopii zapasowych bazy danych; wersja Pro umożliwia do tego import/eksport w chmurach Dropboxa czy Dysku Google... Ocena końcowa tak funkcjonalnej, rozbudowanej, wszechstronnej i dopracowanej aplikacji może być więc tylko jedna: jest ona doskonała!

Ograniczenia!
Wersja Pro kosztuje 4,99 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
FuelioFuelio dla Android
2016-06-03

Ilość pobrań: 181 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fuelio