w
googluj
pl

Zdrowy Apetyt 2.0


ico
Zdrowy Apetyt to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemami operacyjnymi Android, iOS oraz Windows Phone, a także dostępna poprzez przeglądarkę jako aplikacja internetowa w witrynie ZdrowyApetyt.pl, która mobilizuje do spożywania regularnych posiłków oraz o nich przypomina. Jak funkcjonuje wersja przygotowana dla systemu Android?

Program, choć mutliplatformowy i umożliwiający synchronizację danych między urządzeniami, pozwala na korzystanie z niego w sposób anonimowy. Na wstępie musimy jednak, mimo wszystko, podać kilka danych w ramach kalkulatora żywieniowego. Kalkulator ten wyliczy nam wskaźniki:
• CPM - całkowitego wydatku energetycznego, czyli ilości spalanych energii w ciągu doby,
• PPM - ilości energii mierzonej w spoczynku w ciągu doby, która potrzebna jest do utrzymania podstawowych procesów życiowych,
• BMI - określa, czy nasza waga jest odpowiednia w stosunku do wzrostu, czy też nie.

Wskaźniki te obliczane są na podstawie płci, wagi, wzrostu, wieku, stopnia aktywności fizycznej; oprócz tego w formularzu wybieramy godzinę pierwszego posiłku i określamy czy jesteśmy wegetarianami.

Na podstawie tych danych/wskaźników aplikacja określi skład naszych posiłków na cały tydzień. Jest pomocna, gdyż automatycznie ustawia swoje informacje względem aktualnego dnia tygodnia i aktualnej pory, więc jeśli jest właśnie poniedziałkowy wieczór, to po przejściu do interfejsu programu powinniśmy zobaczyć na starcie składniki naszej poniedziałkowej kolacji oraz sposób jej przygotowania itp. Funkcji aplikacji jest zresztą więcej, bo zawiera ona też sekcję dietetyka, w której znajdziemy różna porady żywieniowe, choć w tym wypadku wymagane jest zawsze połączenie z internetem.

Aplikacja jest bardzo dobrze przygotowana. Jej przepisy (przynajmniej w naszym przypadku) nie były zbyt dziwaczne (może dlatego, że jest wspierana przez znany market, gdzie łatwiej o "normalne" jedzenie?). Ma do tego oryginalny interfejs i ciekawy sposób nawigacji (jeśli czujecie się zmęczeni wszechobecną standaryzacją i ideą "najlepszych praktyk", będziecie na pewno zadowoleni).

Podkreślmy na koniec, że do korzystania z aplikacji nie trzeba zakładać konta, co jest świetnym przykładem tego, że Zdrowy Apetyt naprawdę zaprojektowano dla każdego użytkownika; nie wszyscy przecież chcą synchronizacji.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem zdrowyapetyt.pl

Ograniczenia!
Do korzystania z niektórych funkcji potrzebne jest połączenie z internetem. Istnieje możliwość założenia konta.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Zdrowy ApetytZdrowy Apetyt dla Android
2014-09-23

Ilość pobrań: 57 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Zdrowy Apetyt