w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 665
Wszystkich postów: 939060
Wszystkich tematów: 138939

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

MuseScore 3.5.1


MuseScore – darmowe narzędzie do tworzenia i edytowania zapisów nutowych. Program oparty jest na darmowej licencji GNU General Public License.

Aplikacja pozwala w bardzo wygodny sposób komponować oraz sporządzać notacje muzyczne na komputerze. Program umożliwia tworzenie na nieograniczonej licbnie pięciolinii, przez co przygotowywane przez nas utwory mogą być bardzo bogate i rozbudowane. Ponadto do dyspozycji mamy całą gamę instrumentów oraz temp, skal, itp., dzięki czemu tworzone przez nas kompozycje będą miały kompletne brzmienie.

Szeroka gama możliwości tworzenia i edytowania zapisów nutowych to nie jedyny atut programu. MuseScore posiada także szerokie możliwości pod kątem estetyki tworzonych notacji, dzięki czemu tworzone przez nas kompozycje będą wyglądały atrakcyjnie i przejrzyście. Mamy możliwość formatowania tekstów, marginesów i znaków tak, by dopasować je do zawartości tworzonego pliku. Program umożliwia także dodawanie obrazków, ornamentów i ozdobników graficznych oraz tekstów np. zwrotek nad pięciolinią. Możemy zatem uzyskać i wydrukować ciekawie wyglądającą, a co najważniejsze czytelną partyturę.

Gotowe pliki możemy eksportować do różnych formatów dźwiękowych, by potem bez problemu odtwarzać je na innych urządzeniach. Wybierać możemy spośród m.in. MIDI, WAV, czy OGG. Ponadto, oprócz tworzenia plików dźwiękowych ze zbudowanej kompozycji możemy także zapisywać je do plików PDF, PNG, czy nawet PostScript.

To wszystko sprawia, że MuseScore jest zaawansowanym narzędziem o dużych możliwościach. Co za tym idzie, swobodna obsługa programu może przysporzyć sporo problemów. Twórcy aplikacji pomyśleli jednak o tym i na stronie programu oddali do dyspozycji kompletny podręcznik w języku polskim, w którym wyczerpująco i przystępnie opisana została cała instrukcja obsługi MuseScore.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (18 głosów)

Strefa Download programu
MuseScoreMuseScore 3.5.1
Wersja stabilna 32-bitowa
95.7 MB | 2020-10-07
MuseScore 3.5.1
Wersja stabilna 64-bitowa
105 MB | 2020-10-07
przejdź
MuseScore Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji
przejdź MuseScore dla Android

Ilość pobrań: 5370 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (8)
MuseScore
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 13:56
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak wam naprawdę nie leży, spróbujcie Noteflight.
MuseScore 2.1
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 13:37
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wcześniejsze wersje Muse miały upierdliwego splasha, który ładował się i ładował, teraz idzie to wszystko szybciej.
MuseScore 2.1
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 13:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziadostwo? Może i ma parę niedociagnięć, ale moim zdaniem lepiej pisać w tym, niż na dzika w Finale, które głosi, że specjalnie robią tak, żeby nie poszło bez legalnej płyty, i tak faktycznie jest. Jak chcecie, żeby wam wywalało cały program co pięć minut, kombinujcie. Ja się trzymam rozwiązań prostszych i dla kompa, i dla sumienia.
MuseScore 2.1
avatararrow
~Asia | 2015.06.10 20:29
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
DZIADOSTWO !!!!! pisac w tym sie nie da !!!! wersja pod ubuntu o niebo lepsza na tym mozna tylko zdrowie stracic !!
MuseScore 2.0.1
avatararrow
~Gootector | 2013.12.13 01:44
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
MuseScore:
1. W całości jest spolszczony - 1.3, także wersja 2.0 - https://www.transifex.com/projects/p/musescore/, więc nie wiem, skąd Piotrek wziął te informacje na oko. Chyba mówimy o dwóch różnych programach.
2. W wersji 2.0 będzie miał tzw. "Kontroler obiektów" - on pozwoli na dokładne wycentrowane każdego elementu partytury. Będzie także widok marginesów strony.

Pozdrawiam,
Gootector
MuseScore 1.3
avatararrow
~piotrek | 2012.11.27 13:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po pewnym czasie użytkowania znalazłem pewne niedociągnięcia (mowa o wersji 1.2): przy eksporcie kiedy chcemy zastąpić plik nową jego wersją program pyta się nas czy zastąpić po czym i tak zapisuje nową wersję z rozszerzeniem (stara nazwa + -1) nie kasując starej. W programie nie ma linijek, prowadnic, siatki itp., czyli niepocieszeni będę wszyscy miłośnicy dokładnego cyzelowania położenia wszelkich elementów. Pliki png (grafika bitmapowa) są zapisywanie w rozdzielczości 96 dpi i nie ma możliwości podniesienia tej rozdzielczości w programie Muse Score. Musi się to robić w programie zewnętrznym. Jakość pliku wyjściowego jest jednak wystarczająca do typowych zastosowań jak przykłady muzyczne w tekście itp.
MuseScore 1.2
avatararrow
~piotrek | 2012.11.13 12:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Poza kilkoma małymi niedociągnięciami (np. problemy z kopiowaniem tekstu, brak jakichś rzadszych oznaczeń muzycznych, które być może są dostępne w dodatkowych pluginach) wszystko dobrze działa, a co więcej obsługa jest dość intuicyjna, co dla osób dość opornych, jak ja nie jest bez znaczenia. Program pod Windows 7 nie wiesza się, nie zamula i jest tak na oko w 3/4 spolszczony, a na stronie producenta można znaleźć obszerną dokumentację w jęz. polskim. Eksport do formatu PDF jest dokonywany z poziomu programu i działa bez zarzutu (drogi i zamknięty program "Finale" do dzisiaj nie doczekał się tej opcji i trzeba korzystać w nim z tzw. wirtualnej drukarki oraz, co za tym idzie, z dodatkowego oprogramowania typu "PDF Creator").
MuseScore 1.2
avatararrow
~Ozzy | 2011.11.13 11:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetny i w dodatku za friko. W niczym nie ustępuje baaardzo płatnym.