w
googluj

Songsmith 1.03


Songsmith to innowacyjne narzędzie do komponowania i nagrywania piosenek. Ten interesujący projekt rozwijany przez zespół Microsoft Research pozwala na szybkie tworzenie nowych utworów w pełni automatyczny sposób - dźwięki będą generowane i dostosowywane "na bieżąco" do naszych umiejętności wokalnych. Aplikacja mimo całkiem sporych możliwości, jest przeznaczona przede wszystkim dla początkujących użytkowników komputera.

Songsmith cechuje się przyjaznym interfejsem, dzięki któremu w szybki i przyjemny sposób skomponujemy własne piosenki. Na początku pracy z programem, należy stworzyć pusty projekt - w tym celu wybieramy opcję "New Song" (opcjonalnie można również załadować jeden z trzech demonstracyjnych utworów). Następnie przystępujemy do dalszej konfiguracji - musimy wskazać preferowane tempo i nastrój muzyki oraz interesujący nas gatunek (rock, pop, country, dance, disco, funk, hip-hop, jazz, R&B, reggae, salsa, techno, twist i wiele innych). Po odpowiednim ustawieniu preferencji, rozpoczyna się nagrywanie warstwy wokalnej - tekst piosenki śpiewamy do podłączonego do komputera mikrofonu.

Aplikacja udostępnia użytkownikowi odtwarzacz muzyczny oraz wygodny edytor akordów. W łatwy sposób możemy także zmodyfikować podstawowe parametry utworów (poziom głośności, ilość uderzeń na sekundę, domyślne instrumenty). Narzędzie oferuje kilka dodatkowych funkcji konfiguracyjnych, w tym możliwość wycofywania wykonanych operacji. Wyniki pracy można zapisać w popularnych formatach audio (WMA, WAV, MIDI) bądź w postaci projektu, za pomocą którego wrócimy do edycji w dowolnym momencie.

Songsmith posiada bardzo dobrą dokumentację, składającą się z interaktywnego pliku pomocy, poradników, wskazówek, zestawienia skrótów klawiaturowych i forum dyskusyjnego. W trakcie działania aplikacji wyświetlane są również podpowiedzi kontekstowe. Warto zapoznać się z przykładowymi utworami wygenerowanymi za pomocą programu.

Ograniczenia!
Wydanie testowe programu działa jedynie przez 6 godzin. Aby skorzystać z wersji ewaluacyjnej, naciskamy na przycisk "Continue Trial".

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.0 SP2 lub wyższej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SongsmithSongsmith 1.03
Wersja stabilna
98.49 MB | 2014-06-30

Ilość pobrań: 419 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Songsmith