w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 489
Wszystkich postów: 933102
Wszystkich tematów: 137228

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7787 dni

KB Piano 2.5.1


KB Piano to program przeznaczony do grania na wirtualnym pianinie. Dźwięki wydobywamy za pomocą klawiatury komputera, możliwe jest także nagrywanie wykonywanych przez nas utworów. Właściwie, „pianino” jest rodzajem keyboardu, możemy do niego przypisać ponad 128 różnych instrumentów i dźwięków. Aplikacja pozwala na nagrywanie utworów tworzonych w jej interfejsie, jak również na zewnętrznym instrumencie (potrzebny mikrofon).

Program oferuje 99 kanałów, w których można umieścić dowolne instrumenty. Po otwarciu utworów nagranych wcześniej przez nas w KB Piano, instrumenty zostaną automatycznie wczytane do odpowiednich kanałów. To samo powinno wydarzyć się w wypadku plików MIDI, które zostały stworzone poza aplikacją, trzeba jednak pamiętać, że na razie funkcja ta pozostaje w fazie eksperymentalnej. Na każdym kanale można wykorzystać różne efekty – pogłos, echo, distortion, flanger oraz chorus. Gdy popełnimy jakikolwiek błąd podczas nagrywania muzyki, możemy zawsze skorzystać z edytora zdarzeń MIDI i naprawić naszą pomyłkę. Aplikacja posiada także moduły Kreatora Muzyki oraz Edytora Audio, które pozwalają tworzyć i dostosowywać nasze nagrania w bardziej zaawansowany sposób.

W programie możliwe jest ustalanie tonacji, tempa, szybkości nagrywania, wybieranie oktaw dla nut i akordów, korzystanie z metronomu, znaczników linii czasu nagrania, regulowanie głośności i balansu dźwięku, a także kontrolowanie właściwości efektów oraz kilku innych parametrów dźwięku. Możliwości KB Piano są naprawdę spore, warto dodać że aplikacja obsługuje także wtyczki i instrumenty VST oraz współpracuje z programem QChords (zintegrowany z KB Piano), który pozwala na odegranie całego akordu przy pomocy jednego klawisza, co jest znacznym ułatwieniem dla początkujących muzyków. Oczywiście, możemy także ustawić odpowiednio układ klawiatury komputera, tak aby grało nam się jak najwygodniej. Program importuje jedynie pliki MIDI, jednak potrafi zapisywać lub eksportować muzykę do formatów MIDI, WAV oraz WMA (64 do 320kbps).

Szata graficzna aplikacji nie jest szczególnie efektowna, jednak w tym wypadku liczą się najbardziej możliwości muzyczne. Interfejs na pierwszy rzut oka wygląda dość skomplikowanie, kilka różnych okienek posiada wiele funkcji, jednak po pewnym czasie można docenić takie rozplanowanie programu. Z obsługą aplikacji poradzą sobie głównie użytkownicy mający większe pojęcie o muzyce i dźwiękach, mniej zaawansowane osoby będą musiały włożyć nieco wysiłku w naukę, zanim będą zdolne do pełnego skorzystania z możliwości KB Piano. W program wbudowano dość szczegółowy plik pomocy, oprócz tego możemy również kliknąć w opcję Turtorials, dostępną w menu Help, która przeniesie nas na forum związane z programem, prosto do wątku z samouczkami.

Uwaga!
Instalator KB Piano próbuje zachęcić użytkownika do instalacji zewnętrznych programów - Delta Toolbar oraz RegCleanPro. Delta ma opinię oprogramowania reklamowego - tzw. adware, zmienia silnik wyszukiwania oraz stronę główną przeglądarki. Aby pominąć instalację tych dwóch aplikacji, należy wybierać Decline w kolejnych okienkach wyskakujących po właściwej instalacji KB Piano. Ostatecznie, można także na chwilkę wyłączyć połączenie sieciowe przed uruchomieniem instalatora, co sprawi, że propozycje dodatkowych programów nie zostaną pobrane z sieci. Instalator zakomunikuje o braku połączenia, ale bez problemów da się przejść do dalszej instalacji KB Piano.

Ograniczenia!
Wersji Trial można uzywać przez okres 30 dni, później konieczne jest dokonanie zakupu licencji na stronie producenta.

Wymagania!
Biblioteki DirectX w wersji 8 lub wyższej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
KB PianoKB Piano 2.5.1
Wersja stabilna
10.3 MB | 2016-02-12

Ilość pobrań: 3071 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
KB Piano