w
googluj

Alternate Chord 1.920


Alternate Chord to niewielki, opensource’owy program, który pomaga w nauce akordów i skal gitarowych. Program zawiera duży zestaw akordów oraz skal, prezentując je w formie wirtualnej tabulatury (nuty naniesione na gryf gitary). Alternate Chord potrafi odgrywać całe akordy, kolejne nuty danego akordu, jak również skale. Dźwięki są odtwarzane przy użyciu domyślnego interfejsu MIDI. Użytkownik może ćwiczyć nie tylko chwyty, skale i przejścia gitarowe, ale także słuch muzyczny. Oprócz domyślnego, bardzo obszernego zestawu akordów i skal, program został zaopatrzony także w edytor, w którym możemy modyfikować istniejące lub tworzyć nowe akordy i skale.

Alternate Chord jest w stanie wyświetlać nazwy nut tuż obok pozycji ponumerowanych palców muzyka, widocznych na tabulaturze. Zawsze informuje również o nutach zawartych w danym akordzie czy wybranej skali. Dostępne są opcje filtrowania ćwiczeń pod kątem nuty bazowej, typu muzycznego oraz poziomu trudności akordu/skali.

W ustawieniach zdecydujemy m.in. o liczbie progów gitary widocznych naraz w dość niewielkim oknie programu (tabulaturę/gryf można przewijać) oraz o zakresie interwału dźwiękowego. Poza tym wybierzemy interfejs MIDI i odgrywany przez niego instrument (może być zupełnie inny niż gitara), jak również wysokość tonacji i nutę bazową instrumentu. Nowe lub zmodyfikowane akordy i skale można zachować w zewnętrznym pliku i następnie wczytać w dowolnej chwili do programu. Alternate Chord pozwala również na kopiowanie danych tabulatury do schowka systemowego, w celu wklejenia ich w innych aplikacjach.

Interfejs programu jest nieskomplikowany i w miarę estetyczny. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć szczególnych problemów z obsługą programu, chociaż wymaga on przynajmniej podstawowej wiedzy muzycznej. Plik pomocy nie zawiera zbyt wielu informacji czy porad, podobnie jak strona producenta.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek Visual C++ Redistributable w wersji 2005 lub wyższej (zwykle są dostępne w systemie).

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Alternate ChordAlternate Chord 1.920
Wersja stabilna
1.88 MB | 2023-05-10

Ilość pobrań: 1598 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
Alternate Chord
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 14:29
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
Alternate Chord 1.710