w
googluj

FMOD Studio 2.02.17


FMOD Studio – rozbudowany program do tworzenia muzyki i efektów dźwiękowych w grach i innych aplikacjach. Jest to propozycja szeroko doceniona na rynku, wsparta sporą bazą wiedzy i forów, stosowana również podczas tworzenia udźwiękowienia do dużych, komercyjnych produkcji. W obsłudze przypomina typową aplikację do edycji muzyki – interfejs składa się przede wszystkim z widoku miksowanych ścieżek, a także dodatkowych narzędzi, które pozwalają odpowiednio edytować dźwięki i nakładać na nie efekty.

Układ został zrealizowany w dość typowy sposób; lewy panel to eksplorator plików i sampli, główne okno prezentuje podgląd aktualnie tworzonych miksów, zaś prawa strona umożliwia edytowanie parametrów dźwięku. Obsługa jest raczej intuicyjna, ułatwia ją także design interfejsu, który prezentuje się bardzo nowocześnie i jest dosyć minimalistyczny, zgodnie z królującym obecnie trendem podczas tworzenia wyglądu aplikacji. Podczas używania programu warto sięgnąć również do ustawień, gdzie znajdziemy kilka interesujących opcji związanych z działaniem – co ciekawe, choć sama aplikacja może pochwalić się sporymi możliwościami, typowych opcji w ustawieniach nie ma zbyt dużo, co nie oznacza jednak, że użytkownik może czuć się w jakimkolwiek sensie ograniczony przez oprogramowanie.

Przed skorzystaniem z programu warto odwiedzić stronę producenta i zorientować się we wszystkich wersjach, jakie są dostępne. Można na przykład uzyskać dedykowaną edycję do integracji z Unreal Engine, Unity, czy też w formie pluginów do innych narzędzi. Dostępne jest także API dla programistów oraz rozbudowana dokumentacja.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
FMOD StudioFMOD Studio 2.02.17
Wersja stabilna 32-bitowa
129 MB | 2023-08-23
FMOD Studio 2.02.17
Wersja stabilna 64-bitowa
151 MB | 2023-08-23

Ilość pobrań: 846 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
FMOD Studio