w
googluj

Acoustica MP3 Audio Mixer 2.471


Acoustica MP3 Audio Mixer to program przeznaczony do miksowania i edycji materiałów audio. W programie umieszczamy wybrane pliki dźwiękowe na wielu ścieżkach osi czasu, dzięki czemu uzyskujemy miks tych nagrań. W razie potrzeby w intuicyjny sposób można wycinać, wklejać i kopiować całość lub fragmenty utworów wczytanych do programu, jak również swobodnie przenosić je na inne ścieżki czy przesuwać na planie osi czasu. Warto dodać, że program, z racji niewielkich wymagań sprzętowych i łatwości obsługi, spodoba się również osobom, które chcą szybko stworzyć telefoniczny dzwonek MP3. W Acoustica MP3 Audio Mixer przygotowano funkcję rejestrowania dźwięku dostarczanego z mikrofonu, karty dźwiękowej, płyty CD lub urządzenia/instrumentu podłączonego przez wejście line-in. Aplikacja wspiera nagrywanie z jednoczesnym odtwarzaniem audio (o ile posiadamy odpowiednią kartę dźwiękową), co pozwala na skorzystanie z tzw. overdubbingu.

Kolejne istotne funkcje Acoustica MP3 Audio Mixer to dostosowywanie głośności oraz czasu trwania dźwięku, a także regulowanie rozłożenia sygnału audio w poszczególnych kanałach. Możliwe jest tworzenie wielu punktów kontrolujących działanie tych funkcji w czasie pojedynczego utworu (należącego do miksu). Każde nagranie wprowadzone do projektu posiada wykres swojej fali dźwiękowej i to na nim wykonujemy większość działań edycyjnych. Skalę widoku wykresu można swobodnie powiększać albo pomniejszać. Modyfikacje dźwięku są stosowane w sposób nieinwazyjny (nie zmieniają oryginalnego pliku audio, chyba że zostaną w nim zapisane), tak więc łatwo będziemy je w stanie cofnąć lub ponowić (wielokrotnie). Acoustica MP3 Audio Mixer posiada oczywiście funkcję odtwarzania audio (zarówno całości miksu, jak i wybranych obiektów w nim zawartych). Dostępne są również kontrolki szybkiego przewijania wprzód lub wstecz utworu oraz opcje wyciszania czy blokowania edycji ścieżek. Na uwagę zasługuje możliwość łączenia wybranych nagań w grupy – dana grupa jest traktowana jako pojedynczy obiekt na głównym planie kompozycyjnym. Użytkownik skorzysta również z markerów, które oznaczają i kontrolują np. moment rozpoczęcia się kolejnej ścieżki na płycie CD (na której mamy zamiar nagrać nasz miks), a także pełnią rolę informacyjną w kompozycji. Warto wspomnieć także o funkcji otwierania plików dźwiękowych w zewnętrznym edytorze WAV.

Acoustica MP3 Audio Mixer odczytuje następujące formaty plików: MP3, MP2, MP1, WAV, WMA, playlisty CBS, M3U, PLS (wczytywane są utwory powiązane z playlistą), jak również pliki zapisanych wcześniej projektów/grup nagrań (SGP – natywny format programu). Z kolei zapis dźwięku jest możliwy do plików: MP3, MP2, MP1, WAV, WMA, RealAudio i SGP. Istnieje możliwość nagrywania dźwięku w formacie WAV, jak również eksportu pojedynczego obiektu audio z miksu do pliku WAV.

Interfejs graficzny Acoustica MP3 Audio Mixer jest dość skromny wizualnie, ale za to całkiem intuicyjny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują podstawowe zasady korzystania z programu. W pliku pomocy zawarto zestaw szczegółowych instrukcji. Niestety, plik pomocy może nie działać prawidłowo w ostatnich wersjach Windows, jednak zawsze można posłużyć się zewnętrznym programem, który obsługuje starsze wersje plików tego typu.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 7 dni, następnie trzeba nabyć licencję na pełną wersję programu za pomocą witryny producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Acoustica MP3 Audio MixerAcoustica MP3 Audio Mixer 2.471
Wersja stabilna
1.64 MB | 2016-04-18

Ilość pobrań: 479 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Acoustica MP3 Audio Mixer