w
googluj

Reason 10.2.2


Reason – niesamowicie rozbudowany program do tworzenia, miksowania, nagrywania i edycji muzyki. Oferuje niezliczoną liczbę funkcji, z których każda potraktowana jest z takim samym poświęceniem, dając użytkownikowi do dyspozycji narzędzie wyposażone najlepiej wśród konkurentów. Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek element programu mógł w jakikolwiek sposób ograniczać twórczość użytkownika. Pozostaje tylko puścić wodze fantazji i przystąpić do tworzenia muzyki.

Generalnie aplikacja jest łatwa w obsłudze, ale wymaga poświęcenia chwili czasu na przyzwyczajenie Jednocześnie widzimy tu na ekranie mnóstwo opcji, które zrozumiałe będą głównie dla doświadczonych użytkowników/ muzyków, zatem przeciętna osoba może być w pierwszym kontakcie przytłoczona, co będzie całkowicie zrozumiałe. Chcąc połączyć bezkonkurencyjną liczbę opcji i ustawień z łatwością obsługi, producent musiał pójść na pewne kompromisy, czego dowodem może być możliwość zmiany rozmiarów poszczególnych fragmentów interfejsu – możemy na przykład rozszerzyć widok ścieżek, zwęzić listę folderów, powiększyć widok miksera itp.

Do najważniejszych funkcji zaliczyć należy przede wszystkim ogromną bibliotekę sampli, które wykorzystywać można do tworzenia własnych utworów. Pogrupowane są one w lewej części okna na foldery według typów instrumentów, co znacznie ułatwia ich odnajdywanie (np. rytmiczne, perkusyjne, klawisze). Przejść obojętnie nie można również obok panelu efektów. Jest to ogromna, wirtualna „szafa” modułów, w której kontrolować można każdy parametr dźwięku, jaki przychodzi na myśl. W aplikacji dostępne jest również narzędzie do tworzenia własnych sampli perkusyjnych, a także rozbudowany mikser i edytor gotowych dźwięków.

Jest to program zdecydowanie wart przetestowania, szczególnie, że jak na tak rozbudowaną propozycję, wersja testowa daje użytkownikowi zaskakująco duże pole do popisu.

Uwaga!
• Link instalatora prowadzi do strony producenta, na której konieczne jest stworzenie konta użytkownika (lub zalogowanie się danymi Facebooka), aby pobrać program. Pobieranie rozpocznie się automatycznie po uzupełnieniu pól ankiety (dwa pytania dotyczące naszego doświadczenia z tworzeniem muzyki na komputerze).
• Pobierany plik archiwum jest bardzo duży (ok. 3GB) – jego rozpakowywanie również stosunkowo czasochłonne.

Ograniczenia!
Darmowa, demonstracyjna wersja programu pozwala tworzyć i zapisywać własne utwory, ale nie umożliwia otwierania zewnętrznych plików.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
ReasonReason 10.2.2
Wersja stabilna
3072 MB | 2018-12-06

Ilość pobrań: 448 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Reason