w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 263
Wszystkich postów: 904361
Wszystkich tematów: 127541

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6567 dni

OpenMPT 1.27.11.00


OpenMPT – ciekawy i rozbudowany program do tworzenia muzyki. Sprawdzi się przede wszystkim w rękach twórców wszelkich odłamów muzyki elektronicznej, ale nie tylko. Oferuje wiele narzędzi, w tym tworzenie własnych rytmów, nakładanie efektów, zapętlanie fragmentów i wyrównywanie poziomów dźwięku. Zaraz po zainstalowaniu, zamiast odkrywać program całkowicie samodzielnie, skorzystać można z udostępnionych przykładowych fragmentów muzycznych, które stworzone zostały przy pomocy aplikacji – pozwoli to nie tylko zorientować się jakie efekty można tutaj osiągnąć, ale również jak to zrobić.

Obsługa jest stosunkowo łatwa, choć w porównaniu do większości aplikacji do tworzenia muzyki, nieco inna. Użytkownik porusza się tutaj pomiędzy kartami, z których każda odpowiada innej funkcji. W pierwszym kontakcie nie zobaczymy więc typowej osi czasu, na którą przeciągać można „sample”, tworząc tym samym utwory. W zamiast otrzymujemy wiele różnych efektów, których brzmienie można kontrolować całkiem szczegółowo, korzystając w tym celu z licznych suwaków i wirtualnych pokręteł. Można się tutaj przyczepić wygody obsługi – wszystkie opcje są ułożone poprawnie, jednak zabrakło jakiegokolwiek polotu wizualnego, przez co czasem można odnieść wrażenie, że korzystamy z ustawień panelu sterowania komputera, a nie dość nowoczesnego edytora muzyki.

Aplikacja ma również czym zaskoczyć od strony technicznej. Na pokładzie znajdziemy między innymi obsługę formatów WAV, FLAC, PAT, S3I, SMP, ITS, RAW, AIFF, 8SVX, DLS, SF2, XI, ITI, MP3, aż 127 kanałów edycji, możliwość nagrywania z urządzeń MIDI, próbkowanie do 192KHz, obsługę wtyczek oraz wielu modułów. Ciekawostką jest możliwość podzielenia interfejsu na kilka niezależnych okien, aby na przykład skutecznie korzystać z aplikacji na kilku monitorach jednocześnie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
OpenMPTOpenMPT 1.27.11.00
Wersja stabilna 32-bitowa
9.53 MB | 2018-12-15
OpenMPT 1.27.11.00
Wersja stabilna 64-bitowa
10.68 MB | 2018-12-15

Ilość pobrań: 418 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OpenMPT