w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 246
Wszystkich postów: 904131
Wszystkich tematów: 127450

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6398 dni
pl

E-kody 1.3.7


ico
E-kody jest to aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, dzięki której można sprawdzić stopień szkodliwości chemicznych dodatków do żywności. Znajdziemy w niej listę wybranych materiałów źródłowych (bibliografię); jak zastrzega jej twórca, aplikacja zawiera "kompilację publicznie dostępnych informacji", więc prezentowane w niej dane powinny być wykorzystywane "jedynie w celach informacyjnych". Zastrzeżenie to trzeba zaakceptować po pierwszym uruchomieniu E-kodów. Mając to na uwadze, zobaczmy, co nam ona oferuje pod względem funkcjonalności.

Aplikacja działa w trybie pełnoekranowym. W prawym górnym rogu mamy aktualny czas, a w lewym górnym rogu pole wyszukiwarki, w którym wystarczy jedynie podać liczbę. Nie podajemy jednak wartości poprzez zewnętrzną aplikację klawiatury ekranowej po tapnięciu w to pole, lecz przez tapnięcia w cyfry w dolnej części interfejsu. Wynik wyszukiwania pojawia się na ekranie natychmiast. (Jeżeli kod nie jest do niczego przypisany, wówczas na ekranie nic się nie pojawi). Po wpisaniu kodu istnieje możliwość wyczyszczenia pola wyszukiwarki przez tapnięcie w "Czyść". Jeżeli chcemy wyszukać dodatku według jego nazwy, wtedy pomocne będzie skorzystanie z funkcji "Szukaj". Kolejna opcja, "Więcej", udostępnia nam z kolei m.in. historię wyszukiwanych kodów i instrukcję obsługi.

Co do opisów e-dodatków, to są one dość proste, co jest zaletą, gdyż w czasie zakupów np. w hipermarkecie zgłębianie ich właściwości nie jest istotne. Prócz informacji o otrzymywaniu i zastosowaniu, mamy też nazwę (np. E234 to nizyna), ale przede wszystkim - wyszczególniony kolorową czcionką - opis stopnia zagrożenia wyszukanego e-dodatku.

Reasumując: E-Kody to przydatna, funkcjonalna aplikacja. Jej jedynym minusem w odniesieniu do niej samej (bez porównywania jej z konkurencją) jest tylko to, że nie daje dostępu do listy wszystkich e-dodatków.

Ograniczenia!
Wersja z dodatkową funkcjonalnością kosztuje 3,45 zł.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
E-kodyE-kody dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 166 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
E-kody