w
googluj

Cryptocat 3.2.8


Cryptocat to komunikatir, dzięki któremu mamy możliwość prowadzenia szyfrowanych rozmów bezpośrednich w formie czatu. Charakteryzuje się bardzo prostym interfejsem oraz dużą szybkością działania, dzięki czemu może stanowić ciekawą propozycję dla osób poszukujących sprawnego narzędzia do bezpiecznej wymiany wiadomości tekstowych.

Jako sam czat aplikacja sprawuje się dość dobrze. Okno rozmowy jest czytelne, a używane w wiadomościach symbole emotikon, automatycznie zamieniane na ich graficzne odpowiedniki. Przydatna może się okazać opcja zalogowania do rozmowy danymi z Facebooka, co może ułatwić szyfrowaną komunikację pomiędzy przyjaciółmi, którzy korzystają z tego serwisu społecznościowego.

Program oparty jest na otwartej licencji, wobec czego osoby chcące go udoskonalić, mają pełen dostęp do tworzącego go kodu. Producent na swojej stronie dodaje informację, że podczas korzystania z programu należy mieć pewną dozę rezerwy co do stuprocentowej skuteczności szyfrowania rozmów, ponieważ Cryptocat jak każdy przedstawiciel wolnego oprogramowania nie jest idealny. Gorąco jednak polecamy ten dodatek do każdej przeglądarki, ponieważ z pewnością o ile nie całkowicie uniemożliwi, to na pewno utrudni przejęcie naszych rozmów przez osoby niepowołane.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS, do samodzielnego zbudowania na platformę Android (aplikacja nie jest dostępna w oficjalnym sklepie) oraz jako dodatek do Mac OS X.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
CryptocatCryptocat 3.2.8
Wersja stabilna
33.6 MB | 2017-09-06

Ilość pobrań: 283 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Cryptocat
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 16:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podobno nieźle działa.
Cryptocat 3.2.8