w
googluj
pl

Pismo Święte PL 3.0.31


ico
Pismo Święte to najbardziej znany zbiór ksiąg na świecie. Teraz możesz mieć ją na swoim urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android! Aplikacja Pismo Święte PL (po instalacji nie ma już oznaczenia polskiego pochodzenia i zostaje samo Pismo Święte) spełnia nadzieje katolików na posiadanie przenośnej Dobrej Nowiny, a nadto towarzyszą jej dodatkowe i wartościowe narzędzia ku owocniejszemu nawróceniu.

Ale przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie: którą edycję Pisma zawiera niniejsza aplikacja? Jak już powiedziałem, aplikacja spełnia nadzieje katolików, jest to więc oficjalne katolickie Pismo Święte. Obecnie zaś oficjalnym tłumaczeniem liturgicznym, czyli takim, z którego pochodzą czytania Ksiąg w czasie każdej Mszy Świętej w Polsce, jest IV edycja Biblii Tysiąclecia, zorganizowanej przez wydawnictwo Pallottinum. I tego właśnie wydania doświadczymy w trakcie zgłębiania aplikacji. Dodać przy tym należy, że najnowsza edycja słynnej "Tysiąclatki" to V.

Ekran główny aplikacji wita nas 6 opcjami. Są to:
• Czytaj - najpierw wybieramy Stary bądź Nowy Testament, następnie odpowiednią Księgę w porządku znanym z papierowego wydania, a na koniec rozdział (jednocześnie wyświetlany jest bowiem tylko 1 rozdział, ale dzięki przyjaznej nawigacji możemy szybko przejść do innego),
• Szukaj - wpisujemy pożądaną frazę, np. "radość" (bez cudzysłowów, oczywiście) i wybieramy Testament, który ma zostać przeszukany; po kilku chwilach (zależnie od liczby znalezień) mamy listę wszystkich fragmentów z pogrubioną frazą, którą wcześniej wpisaliśmy; możemy wybrać dany fragment i czytać go tak, jak zwykle w trybie Czytaj,
• Zakładki - gdy czytamy Pismo, możemy zaznaczyć (tapnąć) dowolny wers i z opcji wybrać dodanie go do zakładek; potem wybierając z ekranu głównego tę opcję mamy sposobność przejrzenia wszystkich zakładek, przeczytania zaznaczonych wersów i ich skasowania;
• Czytania - to czytania liturgiczne z danego dnia; aplikacja automatycznie ustawia datę na tę samą, którą mamy w systemie; jest też możliwość "czytania czytań" z innych dni;
• Modlitewnik - mamy 11 głównych kategorii modlitw: nowenny, litanie, modlitwy codzienne itp., w których znajduje się w sumie ponad 80 modlitw;
• Brewiarz - to jedyna opcja, która dostępna jest tylko wtedy, gdy połączymy się z internetem i ściągniemy aktualne teksty.

Aplikacja posiada widget (o wymiarach 4x2 i bez możliwości zmiany), który wyświetla jeden, losowy wybrany wers, a także jego "współrzędne". W każdej chwili z poziomu widgetu można zmienić cytat; odbywa się to w mgnieniu oka. Dodatkowo widget zawiera skróty do wymienionych wyżej głównych opcji aplikacji.

Czytanie Pisma Świętego poprzez tę aplikację jest bardzo przyjemne. Na pasku dolnym możemy zmienić wielkość czcionki za jednym dotknięciem. Kolejna opcja wyprowadza dany, zaznaczony wcześniej przez nas wers, do zakładek albo go kopiuje. Skopiowany wers możemy potem wkleić do edytora tekstu; trzeba to jednak zrobić samodzielnie już poza aplikacją. Wklejony wers wygląda bardzo dobrze, tzn. podany jest adres wersu, a po dwukropku jego treść. Ostatnia opcja panelu dolnego przesuwa tekst o rozdział do tyłu bądź do przodu.

Użytkowanie aplikacji Pismo Święte PL jest proste i intuicyjne. Jest ona przykładem dopracowania i przemyślenia: dopracowano każdy element i trudno dodać coś nowego (nie licząc modlitw), a wszystko to mądrze przemyślano pod względem funkcjonalności (choć może jednak przydałoby się włączenie udostępniania w wypadku kopiowania wersu?...).

Ograniczenia!
Aby czytać Brewiarz należy połączyć się z internetem, gdyż tekst pobierany jest na bieżąco.

Wymagania!
Android 1.6 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pismo Święte PLPismo Święte PL dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1678 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Pismo Święte PL
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przejrzyste, wygodne, nie przeładowany interfejs. Dodane ciekawe modlitwy. Polecam wierzącym i zainteresowanym Pismem Świętym.
Pismo Święte PL
avatararrow
~F5 | 2014.05.30 19:34
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jestem wierzący i uważam, że tego typu aplikacje są bardzo przydatne. Ostatnio odkryłem apkę Modlitwa w drodze - która codziennie serwuje czytanie Pisma Świętego na dany dzień. Czytania można słuchać (jest opcja audio). Bardzo przejrzysty interfejs. Druga przydatna opcja apliakcji to Rachunek sumienia, który podzielony został na siedem etapów.
Pismo Święte PL