w
googluj
pl

Timely - Budzik 1.3.2


ico
Czy warto interesować się aplikacją-budzikiem tylko dlatego, że jest najpiękniejszą tego typu aplikacją wydaną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android? Nie wiem, ale wiem z całą pewnością, że nie tylko warto się zainteresować, ale koniecznie trzeba zainstalować aplikację-budzik, która jest nie tylko najpiękniejsza w swojej dziedzinie, ale i działa płynnie, ma funkcję zegara, stopera i minutnika i jeszcze do tego umożliwia pobudkę w niestandardowy sposób. Oto Timely!

Ekran główny programu przedstawia nam aktualny czas. Już sam sposób, w jaki zmieniają się sekundy, robi spore wrażenie - a to tylko przedsmak. Do wyboru mamy w sumie trzy typy zegarów, a prócz tego możemy zmienić motyw graficzny tła - tego, ale i dwóch pozostałych widoków, które zaraz opiszemy. Jeżeli wykonamy gest przesunięcia w lewo, wówczas przejdziemy do stopera i minutnika. Również i w tym wypadku gesty służą do przechodzenia z jednej funkcji do drugiej; musimy przesunąć palcem w górę lub w dół (kierunek nie ma znaczenia), aby zmienić minutnik w stoper i stoper w minutnik. Włączenie samej funkcji stopera polega na tapnięciu w środek tarczy; ikona w prawym dolnym rogu resetuje czas. Natomiast w wypadku minutnika, najpierw musimy ustalić czas poprzez przesunięcie palcem po tarczy zegara, a dopiero potem dotknąć środka tarczy; w tym wypadku resetowanie również polega na tapnięciu w ikonę w prawym dolnym rogu.

Czas na najważniejsze. Aby przejść do budzika musimy przejść gestem na sam lewy bok interfejsu. Aby z kolei wybrać porę budzenia, trzeba wykonać gest przesunięcia z lewej krawędzi do środka. Czas będzie automatycznie ustawiony na 12:00, ale błyskawicznie możemy go ustawić gestem przesunięcia belki; manipulacja porą budzenia daje zmianę co 30 minut. Tapnięcie w godzinę pobudki pozwala na dokładne, co do minuty, ustalenie pory pobudki. Aktywujemy dany alarm przez dotknięcie w "ON" (włączony). Jeśli chodzi o opcje edycji budzika, to ustalić możemy dni tygodnia, etykietę budzika, możemy włączyć wibrację, ale przede wszystkim i co najfajniejsze: wybrać możemy motyw dźwiękowy pobudki (jest ich sporo, ponad 20), włączyć można funkcję "sprytnego budzika" (co ma nas wybudzać powoli i delikatnie), aktywować możemy też "wyzwanie" na czas naszej pobudki (np. konieczność dopasowania wzorów).

Do dyspozycji oddano nam też jeden widżet. Ma on zalety i wady. Zalety są takie, że z poziomu widżetu można przejść do interfejsu aplikacji, więc nie musimy mieć dodatkowej ikony programu na pulpicie; ponadto, choć domyślnie rozmiar widżetu to 2x2, to możemy go zmienić w trakcie umiejscawiania na pulpicie i w rezultacie widżet może mieć wymiar dowolny od 1x2 do 4x4 (na smartfonie). Wady są z kolei takie, że nie można edytować wyglądu tego widżetu (czcionka daty jest zbyt cienka i jest za mała); z kolei powiększenie rozmiaru widżetu nie oznacza, że liczby będą się również zwiększały w stopniu proporcjonalnym, tzn. zmiana jest tylko częściowa.

Timely to przepiękny budzik, który działa płynnie i który został po prostu świetnie wykonany. Jeśli kiedykolwiek sądziłeś, że aplikacja-budzik nie może być efektowna - czas na instalację Timely!

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Timely - BudzikTimely - Budzik dla Android
2018-08-10

Ilość pobrań: 474 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Timely - Budzik