w
googluj

Expense IQ 2.0.5


ico
Expense IQ to narzędzie do zarządzania finansami, które jest doskonale zaprojektowane, przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Dzięki niemu będziesz mógł m.in. ustawić przypomnienia o opłaceniu rachunków czy zaplanować swój budżet. Najwspanialszą zaletą jest jednak możliwość śledzenia własnych wydatków i przychodów. Jedną z obsługiwanych walut jest polska waluta. Program dostępny jest na smartfony i tablety z Androidem.

Po uruchomieniu aplikacji poproszeni zostaniemy o określenie dwóch rzeczy: 1) waluty, którą chcemy używać - waluta polska ustawiana jest automatycznie; 2) częstotliwości przypomnienia o wprowadzaniu wydatków - wartość domyślna to przypomnienie codzienne o godzinie 20 (inne dostępne wartości: nigdy, co dwa dni, co trzy dni, co tydzień; natomiast czas sprecyzować można co do minuty). Parametry te można zmienić potem w ustawieniach aplikacji.

Ekran główny aplikacji zawiera podsumowanie stanu naszych finansów. Stan ogólny zależny jest od stanów poszczególnych kont. Po tapnięciu w domyślnie utworzone konto o nazwie "Cash", pojawi się pasek z funkcjami. Dostępne funkcje konta to kolejno: historia transakcji, edycja danych konta, dodanie transakcji, transfer pieniędzy, skasowanie konta, zmiana kolejności wyświetlanych kont.

"Dodanie transakcji" dotyczy wydatków; opcja ta pozwala na określenie nie tylko ceny, ale też np. kategorii danego wydatku (kategorii jest ponad 20). Po zatwierdzeniu poniesionych kosztów ujrzymy od razu historię naszego konta. Z kolei "edytowanie konta" pozwala na sprecyzowanie naszego stanu wyjściowego. W kolejnych polach formularza określić możemy nazwę konta i jego opis, obsługiwaną walutę, początkowy stan konta. Opcjonalnie określić możemy m.in. budżet miesięczny. Tego typu kont dodać możemy więcej i każde z nich obsługiwać może inną walutę. Jeśli chodzi o "transfer pieniędzy", to musimy mieć minimum dwa konta - chodzi o przeniesienie środków między kontami.

Obsługiwać to narzędzie można m.in. przez tapnięciu w lewy dolny róg jego interfejsu. Znajduje się tam bardzo efektowny launcher, który umożliwia błyskawiczne dodanie przychodu czy wydatku.

Aplikacja Expense IQ to idealny menedżer finansów. Nie sugerujmy się brzydkim wyglądem ikony programu, gdyż interfejs jest zupełnie odmienny: naprawdę ładny, by nie powiedzieć: piękny. Wersja płatna oferuje mnóstwo funkcji, ale cieszyć się, i to bardzo, można już z funkcjonalności wersji darmowej, którą w części opisano powyżej, a której kolejna część czeka na odkrycie przez Ciebie. Nie będziesz zawiedziony.

Ograniczenia!
Gdy jesteśmy online, aplikacja wyświetla reklamy. Dostępna wersja płatna aplikacji likwiduje reklamy i odblokowuje wiele funkcjami, m.in. obsługę widżetu 4x1, możliwość blokady dostępu do aplikacji czy opcję synchronizacji danych między urządzeniami poprzez usługę chmury. Kosztuje 20,87 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Expense IQExpense IQ dla Android
2018-09-19

Ilość pobrań: 23 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Expense IQ