w
googluj
pl

Stopklatka News 1.0


ico
Stopklatka.pl to znany polski serwis filmowy prezentujący newsy, wywiady ze znanymi postaciami kina czy relacje z różnych wydarzeń świata rozrywki. W ramach swojej działalności jego twórcy wydali aplikację dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Umożliwia ona dostęp do newsowej zawartości serwisu w formie dostosowanej do specyfiki urządzeń mobilnych.

Ekran startowy przedstawia najnowsze newsy w formie listy, którą można przewijać. Najważniejszy news prezentowany jest w większej formie na samej górze. Po tapnięciu w wybrany news pokazana nam będzie instrukcja obsługi, czyli dowiemy się, do czego służą kolejne ikony czy gesty. W widoku newsa możemy przechodzić do innych newsów przez przesunięcie ekranu w lewo bądź w prawo. Jeżeli zobaczymy w newsie tekst koloru pomarańczowego oraz podkreślony (oznaczono tak np. twórców kina), to oznacza to, że będziemy mogli kliknąć, gdyż jest to link do strony informacyjnej w serwisie internetowym; w związku z tym otworzy się nasza przeglądarka internetowa i to w oknie przeglądarki zobaczymy wybraną treść (np. profil jakiegoś reżysera). Jeśli chodzi o pozostałe funkcje w widoku newsa, to na pasku dolnym znajdują się narzędzia: można zmienić wielkość wyświetlanej czcionki, wrócić do listy newsów lub udostępnić news znajomym; pasek ten może być ukryty, przez co większą przestrzeń zajmować będzie treść artykułu. W prawym górnym rogu interfejsu znajduje się ikona oznaczająca przejście do ustawień aplikacji.

W ustawieniach aplikacji można aktywować tryb offline. Oznaczać on będzie, że aplikacja będzie pobierała dane tylko wtedy, gdy dostępne będzie połączenie wi-fi; w trybie tym nie są wyświetlane zdjęcia. Drugą funkcją jest możliwość zdecydowania o typie fonta, który ma być używana do wyświetlania newsa. Domyślnie włączona jest czcionka szeryfowa Georgia, a po jej wyłączeniu tekst wyświetlany będzie czcionką bezszeryfową - czyli taką, która nie ma "ogonków"; jak dowiedziono naukowo, tekst wyświetlany na ekranie urządzenia elektronicznego lepiej czyta się przy użyciu tego właśnie typu, dlatego dobrze, że autorzy zdecydowali się na dodanie takiej funkcji.

Ogólnie rzecz biorąc, Stopklatka to dobrze wykonany program. Jeżeli interesują Cię newsy podawane przez jej portal, aplikacja może przypaść Ci do gustu.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Stopklatka NewsStopklatka News dla Android
2014-06-04

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Stopklatka News