w
googluj

Runtastic Timer 1.0.1


ico
Runtastic Timer jest to licznik czasu wydany na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Może Ci się przydać na siłowni, w trakcie nauki czy pracy. Przykładowo: dowiedziono naukowo, że aby skuteczniej się czegoś nauczyć, należy sobie robić regularne przerwy, zaś sama nauka też nie powinna trwać zbyt długo. Jeżeli więc masz się czegoś nauczyć, możesz sobie postanowić: 25 minut skupienia na nauce (np. czytania książki), a potem 5 minut kompletnego odpoczynku (np. położenia się, zrobienia sobie herbaty, wyjrzenia za okno). I ponownie: 25 minut nauki, 5 minut przerwy itd. Jeśli chciałbyś mierzyć czas w podobny sposób, Runtastic Timer umożliwi Ci to w łatwy sposób.

Aplikacja jest bardzo prosta. Po jej uruchomieniu do dyspozycji mamy symboliczne koło odliczające czas. Rozwijając powyższy przykład uczenia się, musimy jedynie ustalić 3 kluczowe parametry licznika:
• czas trwania sesji,
• czas trwania odpoczynku,
• liczbę powtórzeń powyższego.

W edytorze licznika Runtastic wygląda to jednak bardziej szczegółowo; ustalamy:
• nazwę licznika,
• czas trwania przygotowania (Preparation); kolor pomarańczowy (zaraz powiemy o co chodzi z kolorem),
• czas trwania sesji (Workout); kolor zielony,
• czas trwania odpoczynku (Rest); kolor czerwony,
• liczbę powtórzeń powyższego (Repetitions),
• liczbę powtórzeń powyższego (Sets).

Matematycznie rzecz biorąc będzie to więc takie równanie: (Preparation + Workout + Rest) x Repetitions x Sets = czas całego zaplanowanego zajęcia.

A czemu wspomnieliśmy wyżej o kolorach? Po rozpoczęciu sesji koło licznika, które podzielono równomiernie właśnie na te 3 kolory, będzie się zmieniać wraz z upływającym czasem. Dzięki temu wystarczy rzucić okiem, by wiedzieć, ile proporcjonalnie czasu nam zostało do końca np. przerwy. Przy okazji towarzyszyć może nam głos odliczający kolejne części sesji. W ustawieniach aplikacji można zdecydować o szczegółach tej funkcji.

Aplikacja jest częścią sportowego projektu Runtastic, czyli zestawu elektronicznych narzędzi mobilnych (po prostu: aplikacji na Androida) służących do indywidualnego treningu. Niemniej pokazaliśmy wyżej, że Runtastic Timer można zastosować nie tylko w trakcie aerobiku czy na siłowni. Wspaniale nadaje się do każdych warunków, w których chodzi o odmierzanie zdefiniowanych czasów. Jej ładny wygląd i prostota to kolejne cechy, które powinny zachęcić do jej pobrania. Jedyny ważny minus opisywanej tu wersji darmowej aplikacji to ten, że możliwe jest zdefiniowanie zaledwie jednego licznika.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. 4,19 zł kosztuje wersja tej aplikacji bez reklam oraz z nielimitowaną liczbą liczników.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Runtastic TimerRuntastic Timer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 137 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Runtastic Timer