w
googluj
pl

e-food 2.0.5


ico
e-food to prosta aplikacja poradnikowa wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Zawiera ona szczegółowe opisy różnych składników spożywczych - różnych, ale z grupy tzw. e-dodatków. Są to substancje chemiczne. Część z nich może być dobra, ale jest wiele złych. Jeśli chciałbyś się w końcu dowiedzieć, co to jest E102, E200, E333 itd. - to program dla Ciebie. Jego dodatkową zaletą jest skaner produktów, dzięki czemu można szybko prześwietlić oferowany przez producentów skład; w bazie danych tego narzędzia jest ponad 6 tysięcy produktów.

Zatrzymajmy się jednak przy e-dodatkach. Ekran główny udostępnia funkcję wyszukania jednego z takich dodatków oraz przejrzenie całej ich listy (jest bardzo długa). Wyszukiwarka działa błyskawicznie i już po chwili wiemy, czy dana substancja jest "dobra" czy "zła". Przykładowo, o substancji E131 dowiemy się, że jest "szkodliwa, lepiej nie brać" (to ocena i porada); że jest "barwnikiem błękitnym, syntetycznym" (to opis tego, czym właściwie jest); że jest "zakazana w Australii, Stanach Zjednoczonych i Norwegii" (to cenne uwagi dodatkowe). Opis danej substancji jest jednak szerszy. Nie wszystkie jednak substancje oceniane są negatywnie. Na przykład E100, czyli kurkumina, jest "pożyteczna" i można ją jeść "śmiało".

Co do funkcji skanera, to wystarczy, że po jej uruchomieniu umieścimy kod paskowy produktu w prostokącie wizjera. Nie musimy nic naciskać; najważniejsze to złapanie ostrości. Niestety, na kilka prób (a próbowano szeroko dostępne produkty), efektów nie było - tzn. aplikacja oznajmiała, że produktu nie było w bazie. W tych wypadkach autorzy aplikacji proponują nam dodanie produktu do bazy danych przez podanie nazwy i załączenie zdjęcie jego składu (dane te mają być zweryfikowane przed ich ostatecznym dodaniem do bazy danych). W wersji darmowej aplikacji można wykonać jednak tylko 5 skanowań produktów.

To na pewno jedna z bardziej użytecznych aplikacji, jakie możemy pobrać. Warto wiedzieć, co się je - a z tym narzędziem będziemy jeść na pewno o wiele bardziej świadomie.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 3,50 zł, a funkcja nieograniczonych skanowań - 7 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
e-foode-food dla Android
2015-08-25

Ilość pobrań: 602 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
e-food