w
googluj
pl

iCzytam 1.1


ico
iCzytam to program wydany na smartfony i tablety z Androidem umożliwiający pobranie i czytanie, oglądanie oraz słuchanie bajek dla dzieci. Pobrać możemy tylko bajki przygotowane przez twórców aplikacji i zrobimy to z poziomu aplikacji. Ściągniętą zaś bajkę można będzie następnie czytać na ekranie urządzenia, jednocześnie oglądać przygotowane dla niej ilustracje, jak i jej słuchać - bajka jest więc i e-bookiem, i audiobookiem.

Program ma dwie sekcje: pobierania oraz biblioteki. W przypadku pobierania wyświetlona zostanie lista dostępnych pozycji. Nie jest ona oszałamiająca, ale z pewnością zróżnicowana. W dodatku część bajek jest dostępna w języku angielskim, co ma niemałe znaczenie przy nauce tego języka. Po tapnięciu w daną bajkę przeczytać będziemy mogli jej krótki opis, jak i pobrać ją do pamięci swojego urządzenia. O stanie pobierania dowiemy się, gdy dotkniemy bajki w sekcji biblioteki. Jeśli jakiś rozdział nie został pobrany, będziemy musieli go tapnąć. Na koniec powinniśmy widzieć napisy "Gotowe do czytania!" - jak zatem przedstawia się ta najważniejsza funkcja aplikacji?

Trzeba przyznać, że książki przygotowano świetnie, choć do ideału nieco zabrakło. Ilustracje są ładne; są rozciągnięte na cały ekran, więc jeszcze dokładniej zobaczymy je w trybie horyzontalnym urządzenia. Jeśli chodzi o tekst, to czcionka jest szeryfowa - to źle, gdyż na ekranach elektronicznych lepiej czyta się czcionkę bezszeryfową (czyli bez ogonków). Natomiast co do dźwięku - lektorzy stanęli na wysokości zadania; mówią wyraźnie i z odpowiednią ekspresją; niekiedy słowom lektora towarzyszyć może muzyka. Z funkcji: można powiększyć tekst (do dyspozycji oddano 3 bardzo różne stopnie czcionek), a lektor może być wstrzymany (trzeba tapnąć w ikonę głośnika, co początkowo nie jest wcale oczywiste); przy okazji dysponujemy też informacją o postępie (czasie trwania) całego audiobooka.

Aplikacja działa w trybie offline. Jeżeli więc pobraliśmy jakąś książkę, to będzie ona dostępna bez potrzeby łączenia się z internetem. Niestety, dość sporym minusem aplikacji jest to, że za każdym razem, gdy się ją uruchamia, musimy oglądać intro (czyli film wprowadzający). Nie trwa on długo i nie jest pobierany z internetu, ale to psuje funkcjonalność. Zatem, ogólnie rzecz biorąc, iCzytam to już teraz świetnie wykonany program, który może być jeszcze lepszy. Ostatecznie jednak to, czy przypadnie nam do gustu, zależy od tego, czy spodobają nam się zaproponowane bajki.

Ograniczenia!
Konieczne jest nawiązanie połączenia z internetem, aby pobrać książki.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
iCzytamiCzytam dla Android
2014-07-05

Ilość pobrań: 93 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
iCzytam