w
googluj

White Noise Lite 7.4.4


ico
White Noise Lite to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która może pomóc Ci szybciej usnąć czy zrelaksować się. Od razu mówimy: nie są to dźwięki ideologiczne, czyli związane z jogą itp., ale po prostu: są to dźwięki. "White noise" z nazwy odnosi do białego szumu, czyli do dźwięków, które - mówiąc obrazowo - nie mają fabuły.

Podstawową zaletą tego typu dźwięku jest to, że on po prostu trwa. Dźwięk ten nie powoduje oczywiście żadnej ekscytacji tak, jak robią to refreny piosenek. Słuchacz niczego od tych dźwięków nie oczekuje, bo niczego oczekiwać się nie da. One po prostu trwają. Poniekąd możemy stwierdzić, że mamy z nimi do czynienia na co dzień. To dźwięki otoczenia, tła naszego codziennego życia. One mogą pomóc zasnąć, ale też mogą pomóc w skupieniu się podczas nauki. Główna przyczyna tego leży we wspomnianym już "braku fabuły". Przykładowo: gdy uczymy się czegoś trudnego, czegoś wymagającego koncentracji, a w tle włączony jest telewizor, to niemal na pewno nasz umysł będzie wędrował za wydarzeniami z telewizji; łatwo złapać się na tym, że zamiast zastanawiać się np. nad czytanym materiałem, myślimy sobie o tym, co też Julka zrobi po przyjściu do pracy i czy rzuci Maćka, i czy mamy głosować na tę partię, czy na inną, bo właśnie wybuchła kolejna afera. Jeśli natomiast nauka ta trwać będzie w otoczeniu ciszy - wtedy rzeczywiście więcej się nauczymy, bo łatwiej będzie się skupić. W rzeczywistości jednak niezwykle rzadko mamy do czynienia z zupełną ciszą, bo ciągle coś się dzieje, tylko że nie zwracamy na to uwagi (i to jest klucz do sukcesu!). Teraz już pewnie domyślasz się, jaki typ dźwięku jest bohaterem tego tekstu. Choć uściślając: szum biały to nie są dźwięki otoczenia; szum to szum. Niemniej na potrzeby aplikacji producent w ramach "białego szumu" zawarł dźwięki otoczenia, natury; o czym zaraz powiemy.

Powyższy opis może dotyczyć też innych podobnych aplikacji. Co jednak szczególnego oferuje nam darmowa wersja programu White Noise?
• już po jej uruchomieniu mamy dostęp do funkcji odtwarzania dźwięku: możemy regulować poziom głośności, włączyć odtwarzanie, zatrzymać, przejść do poprzedniego/następnego dźwięku i to nie tylko przy pomocy kontrolek, ale też gestami przesunięć w lewo lub w prawo, co jest zawsze w aplikacjach mobilnych superfajnym rozwiązaniem,
• domyślnie ustawionym pierwszym dźwiękiem są dźwięki wydawane przez świerszcze, lecz dźwięków jest więcej i są różnego rodzaju: to m.in. dźwięki mechaniczne (wiatraka, przejeżdżającego pociągu, tykającego zegara), dźwięki natury (fal, deszczu, błyskawicy), ale dostępny jest też typowy biały szum (czyli... szum); w sumie wersja darmowa daje nam 10 dźwięków (wersja płatna - 40),
• możliwe jest włączenie podwójnych dźwięków, tzn. jednoczesnego odtwarzania np. deszczu i błyskawicy; możliwe jest również utworzenia własnej playlisty, a parametry dźwięków (głośności czy wysokości) możemy dostosować w takim kontekście do własnych potrzeb,
• wystarczy jedno tapnięcie w ikonę na ekranie głównym, aby przejść do trybu nocnego, w którym dźwięk będzie nadal odtwarzany, lecz ekran stanie się czarny z tym wyjątkiem, że pokazany będzie aktualny czas.

Reasumując, największą zaletą aplikacji jest to, że udostępnia wiele rodzajów dźwięku oraz to, że obsługa aplikacji jest tak prosta, że prostsza być nie może.

Na koniec pewna wskazówka, która nie jest już związana z tą aplikacją, ale z ideą jej przyświecającą. Jeśli mamy dostęp do subskrypcji Muzyki Google, Spotify, Deezera czy jeszcze innego podobnego programu, to wpiszmy w wyszukiwarce np. "nature sounds". Znajdziemy wtedy wiele albumów z dźwiękami tła. Szczególnie sugestywnie brzmią nagrania kropel deszczu odbijających się od okna. Sprawdźcie sami na słuchawkach! ...Choć pamiętajcie o najważniejszym: tego typu dźwięki najskuteczniej (najbardziej relaksująco) na nas wpływają, gdy ich głośność jest nieznacznie mniejsza od poziomu, który w innym wypadku uznalibyśmy za satysfakcjonujący. Inaczej mówiąc, zamiast ustawiać głośność na poziomie, powiedzmy, 4/10, ustawmy go na poziomie 3/10.

Ograniczenia!
Wersja Pro likwiduje reklamy i odblokowuje dodatkowe funkcje, a kosztuje 6,15 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
White Noise LiteWhite Noise Lite dla Android
2018-11-01

Ilość pobrań: 152 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
White Noise Lite