w
googluj
pl

byStep 1.4.10


ico
byStep to aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem Android, która może Ci pomóc w zaplanowaniu wycieczki. Jest to informator turystyczny, który wskaże miejsca warte zwiedzenia, szlaki dobre dla wycieczek pieszych (w tym szlaki religijne) i nie tylko. Program wykorzystuje czujnik GPS i oprowadzać nas może po trasie za pomocą lektora głosowego. Co przy tym istotne, byStep działać może w trybie offline. Niemniej połączenie z internetem jest wymagane, jeśli chcemy obejrzeć zdjęcia atrakcji związanych z trasami. W aplikacji znajdziemy wycieczki m.in. po Poznaniu, Gnieźnie, Warszawie, Ogrodzieńcu, Zamościu, Dąbrowie Górniczej, Tarnowie, Krakowie. Baza danych nie jest jednak duża.

Aplikacja ma 3 działy. Przechodzimy do nich gestem przesunięcia w lewo/prawo; są to kolejno: Kategorie, Start, Polecane. W dziale Kategorie mamy listę województw, przy czym część z nich jest w fazie przygotowaniu. Aktualnie dostępne są województwa: małopolskie, wielkopolskie, lubelskie, śląskie, podkarpackie, mazowieckie, pomorskie. Aby przejść do tras związanych z danym województwem trzeba połączyć się z internetem; potem, w zależności od województwa, będziemy mieć widok na dostępne szlaki i mogą to być np. szlaki architektoniczne, piesze, rodzinne, rowerowe, samochodowe. Szlaków jest jednak mało, np. w województwie mazowieckim mamy w sumie dostęp do 2 szlaków, a w śląskim do 12. Start to z kolei widok główny aplikacji; mamy w nim mapkę z naszą lokalizacją, a pod nią dostępna jest lista 5 szlaków znajdujących się najbliżej nas; dłuższa lista tego typu znajduje się w dziale Polecane.

Aplikacja ma spory potencjał, lecz, póki co, z powodu niewielkiej bazy danych nie jest zbyt imponująca. Jej zaletą jest z pewnością mapa dostępna w trybie offline z oznaczonym szlakiem i ładny interfejs. Na szlaku mamy różne atrakcje i możemy przeczytać ich opisy. Co przydatne, istnieje możliwość pobrania multimediów związanych z danym szlakiem.

Ograniczenia!
Aby nasza lokalizacja była na mapie precyzyjniej oznaczona, musimy włączyć czujnik GPS. Połączenie z internetem wymagane jest w wypadku przeglądania multimediów związanych ze szlakami turystycznymi; istnieje jednak możliwość ich pobrania do odczytu w trybie offline.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
byStepbyStep dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
byStep