w
googluj
pl

Kalkulator Procentowy 3.1.7


ico
Procent, procenty, procenty, procenty - mamy z nimi do czynienia w codziennym życiu niezwykle często. System Android doczekał się mnóstwa wydań kalkulatorów, które oczywiście wspierają obliczanie procentów. Nawet, jeśli korzystamy z któregoś z nich, to i tak warto zainteresować się specjalistycznym kalkulatorem procentowym - zwłaszcza, gdy nasze obliczenia często wykorzystują procenty. Aplikacja o nazwie Kalkulator Procentowy, bohater tego opisu, daje nam do dyspozycji mnóstwo specjalnych trybów liczenia z udziałem procentów, a do tego jest przepięknie zaprojektowana oraz tak funkcjonalna i przyjazna użytkownikowi, że od razu, już teraz, mówimy, że to doskonała aplikacja w swojej kategorii.

Co możemy obliczyć? Kalkulator Procentowy umożliwia inteligentne obliczenie zwykłych procentów, napiwku, rabatu, ceny/ilości, wzrostu i spadku procentowego, zamiany ułamka na procenty; w jego sekcji kalkulatora biznesowego mamy z kolei możliwość wyliczenia narzutu i marży; mamy kalkulator VAT-u, podatku od sprzedaży, zysków z lokaty bankowej czy inflacji. Co jeszcze istotniejsze, każdy tryb Kalkulatora ma swój własny formularz. Przykładowo, gdy chcemy obliczyć zwykły procent, to podajemy w pierwszym polu liczbę (powiedzmy: 10), która jest wartością procentu (znak procentu jest tu stale obecny na końcu pola). W drugim polu określimy "z": czyli procent (10% w naszym przypadku) z jakiej wartości chcemy obliczyć (dajmy wartość: 25). Jest jeszcze kolejne pole formularza. To trzecie i ostatnie pole w tym najprostszym trybie daje już odpowiedź: "to" - i to "to" jest automatyczne: 2.5. Teraz już wiecie, dlaczego powiedzieliśmy w pierwszym zdaniu tego akapitu, że Kalkulator Procentowy umożliwia "inteligentne" obliczanie: w ogóle nie musimy naciskać jakiejkolwiek funkcji obliczania; samo się nam oblicza, my tylko podajemy potrzebne parametry. Słowem: mała rzecz, a cieszy!

Jeśli chodzi o stronę wizualną, to jeśli pobraliśmy już setki aplikacji, to zapewne intuicyjnie już wyczuwamy, czy jakaś aplikacja może być w swoim wnętrzu piękna, czy nie, już po spojrzeniu na jej ikonę. Ikona Kalkulatora Procentowego jest ekstremalnie prosta i ekstremalnie doskonała - i to samo można powiedzieć o designie wnętrza. Producent daje nam 2 motywy graficzne. Domyślny niebieski jest piękny, ale drugi - czarny - jest nawet jeszcze piękniejszy. Aczkolwiek, by nie było tak idealistycznie, wersja darmowa ma reklamy i ich widok psuje estetykę.

Co tu jednak dużo mówić - oby wszystkie aplikacje były takie w swoich dziedzinach, jak Kalkulator Procentowy jest w swojej. I basta!

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Likwidacja reklam kosztuje 6 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Kalkulator ProcentowyKalkulator Procentowy dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 299 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Kalkulator Procentowy