w
googluj
pl

Tabela Kalorii 1.0.3


ico
Tabela Kalorii to ekstremalnie prosta i szybka aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która zawiera listę 2674 produktów spożywczych wraz z informacjami o ich wartości kalorycznej, zawartości białka, tłuszczu oraz węglowodanów na 100 g bądź 100 ml danego produktu.

Program ma tylko jeden ekran. Mamy w nim wyszukiwarkę produktów oraz listę wszystkich produktów. Wszystkie informacje mamy więc dostępne już po uruchomieniu aplikacji, a po wpisaniu frazy w wyszukiwarce produkty zostają błyskawicznie odnalezione i wyświetlone. Jakie dokładnie produkty zawarto w aplikacji? Mamy w niej chyba wszystko: owoce, warzywa, zupy, dania, ciasta, pieczywa, słodycze. Niektóre produkty mają różne dane w zależności od wariantu produktu. Przykładowo, w przypadku cebuli aplikacja udostępnia oddzielne informacje odnośnie cebuli (surowej), cebuli gotowanej, cebuli smażonej, cebuli szalotki i cebuli w śmietanie. Niestety, niekiedy można się zastanawiać, co autor miał na myśli, bo w przypadku ryżu jest "ryż biały" oraz "ryż biały gotowany"; czyżby ktoś jadał surowy ryż?...

Niedogodnością w używaniu programu może być to, że wszystkie informacje podano w kontekście 100 g bądź 100 ml. W tym kontekście aplikacja nie sprawdzi się jako pomoc w liczeniu dziennego spożycia kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów, bo takiej funkcji po prostu nie obsługuje; sami będziemy musieli obliczyć to spożycie. Nie zaliczamy tego do wad, ponieważ nie taki był cel aplikacji - jednakże wielkim minusem aplikacji jest na pewno to, że pomimo prostoty, potrafi się zawieszać, i robi to stosunkowo często. Mimo wszystko może się przydać, jeżeli chcemy mieć ogólny i szybki pogląd na spożywaną żywność.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tabela KaloriiTabela Kalorii dla Android
2014-08-04

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Tabela Kalorii