w
googluj

Diet Assistant


ico
Diet Assistant to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia kontrolowanie wagi. Jeżeli chcesz w zaplanowany sposób zrzucić z siebie kilogramy, przybrać na masie czy utrzymać wagę, wówczas może Ci się przydać, bo udostępnia wykres wagi; ma też kalkulator BMI.

Aplikacja umożliwia utworzenie profilu. W kolejnych polach formularza należy podać datę urodzenia, wzrost, wagę, wagę docelową, płeć, stopień aktywności, styl odżywiania się, BMI. Jeśli chodzi o styl odżywiania się, to wybrać możemy między wegetarianizmem albo jego brakiem. Natomiast wartości BMI nie wprowadzamy sami; aplikacja sama ją zlicza na podstawie podanego wzrostu i wagi. Jako, że aplikacja używa domyślnie jednostek imperialnych, to musimy przejść do ustawień i zmienić je na metryczne.

Program udostępnia różne plany żywieniowe z rozpisanymi posiłkami na kolejne dni. Pory posiłków można określić co do minuty w ustawieniach. Po zważeniu się można w łatwy sposób dodać aktualną wagę do bazy danych, a potem zobaczyć historię naszej wagi w formie wykresu. Zaletą programu jest też to, że przypomina nam o dobrych praktykach żywieniowych.

Niestety, aplikacja ma nieprzyjemny wygląd. Jest toporna, wręcz siermiężna, a merytorycznie - trudno się w niej początkowo połapać i nie wiadomo od czego zacząć. Przyczynia się do tego np. nielogicznie rozwiązana szuflada nawigacyjna. Zgodnie z wytycznymi projektowania wedle Google, szuflada nawigacyjna powinna mieć niezmienną zawartość, podczas gdy w wypadku tej aplikacji zawartość szuflady się zmienia; co prawda nieznacznie, ale i tak wprowadza to niepotrzebny chaos.

Reasumując, program rzeczywiście może być przydatny do zapisywania wagi i przeglądania jej historii, ale i tak lepiej zainteresować się innymi aplikacjami w podobnej kategorii. Diet Assistant, choć pobrany został już ponad milion razy, jest aplikacją starą i odstaje od konkurencji. W tym kontekście: nie polecamy.

Ograniczenia!
Wyłączenie reklam kosztuje 3,28 zł. Wersja Pro, z dodatkowymi funkcjami, kosztuje 9,66 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Diet AssistantDiet Assistant dla Android
2014-08-15

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Diet Assistant