w
googluj
pl

Dziennik Posiłków Lite 1.0.11


ico
Dziennik Posiłków Lite to darmowa wersja aplikacji służącej kontrolowaniu diety. Wydana została na urządzenia z systemem Android. Dzięki niej dowiemy się, jakie jest nasze rzeczywiste dzienne zapotrzebowanie i spożycie kalorii, węglowodanów, białka i tłuszczów. Program może być więc pomocny zarówno przy odchudzaniu się, jak i przybieraniu na masie. Jak przebiega używanie jego wersji darmowej?

Po uruchomieniu istnieje możliwość obliczenia naszego zapotrzebowania na energię. Aplikacja sama nas spyta czy chcemy dokonać wyliczenia. Jeśli się na to zdecydujemy, wówczas w kolejnych polach formularza podać musimy wagę, wiek, wzrost, płeć. Jeżeli ćwiczymy fizycznie, również i te dane możemy wprowadzić i to w zależności od tego, czy jest to trening aerobowy, czy siłowy. W obu przypadkach podać można liczbę treningów w tygodniu, średni czas treningu, jak i określić stopień jego intensywności (mały, średni czy duży). W kolejnych polach formularza podajemy typ naszej budowy ciała: endomorfik, ektomorfik, mezomorfik. Niestety, na samych hasłach się kończy i bez pomocy z zewnątrz nie będziemy wiedzieć, co zaznaczyć; najkrócej ujmując: endomorfik to osoba przysadzista i okrągła, ektomorfik to osoba wysoka i smukła, zaś mezomorfik to osoba silna i umięśniona. Na koniec podajemy w formularzu nasz cel: ile chcemy schudnąć albo przytyć.

Wersja darmowa ma szereg ograniczeń; skupimy się jednak najpierw na tym, co jeszcze dostępne. Jak nam wskazuje nazwa aplikacji, ma przede wszystkim zapisywać nasze posiłki. W tym względzie program zawiera działa z produktami. Podzielone są one na nabiał, mięso, ryby, produkty zbożowe, orzechy, napoje itp., a każdy z nich zawiera dziesiątki, a w sumie setki, produktów. Możemy zobaczyć ich statystyki. Nie tylko możemy poznać zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów w każdym z nich, ale też o wiele bardziej szczegółowe dane, dotyczące np. dostępności witamin. Produkty, z ich widoku, można dodawać do jadłospisów. Warto dodać, że dostępna jest również zakładka na nasze ulubione produkty (tworzona jest automatycznie), a jeśli jakiegoś nie ma - możemy go dodać do bazy danych. W dziale Jadłospis zapoznać się możemy z ułożonymi przez nas posiłkami.

Niestety, poza funkcjami opisanymi powyżej, Dziennik Posiłków w wersji Lite nic więcej nam nie udostępnia. Szkoda. Z drugiej strony wersja płatna jest niedroga, a daje dostęp do edytowania posiłków. Jest to o tyle istotna funkcja, że bez dostępu do niej musimy bardzo uważnie układać posiłki poprzez sekcję produktów, a w dziale z jadłospisami posiłki można jedynie przeglądać.

Reasumując, warto zapoznać się z wersją darmową, gdyż udostępnia bazę produktów - można ją ocenić i jeśli przypadnie nam do gustu, wówczas nieodzowny stanie się zakup wersji Pro, bo daje dostęp do działów statystyk, bilansu kalorycznego, spalania kalorii i nie tylko.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 2,99 zł i odblokowuje wszystkie funkcje. Możliwe jest utworzenie konta, ale nie jest to konieczne.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Dziennik Posiłków LiteDziennik Posiłków Lite dla Android
2014-08-05

Ilość pobrań: 370 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dziennik Posiłków Lite