w
googluj
pl

Pierwsza Pomoc 3.2.2


ico
Można mieć zero na koncie, a i tak można zadzwonić na policję czy na pogotowie. To powszechne i dobre rozwiązanie. Niestety, można mieć smartfona czy tablet z systemem operacyjnym Android, a i tak nie mieć aplikacji związanej z pierwszą pomocą. Szkoda, że producenci fabrycznie nie instalują tego typu programów w swoich urządzeniach. Cóż, może się to w przyszłości zmieni... Żeby jednak skończyć to narzekanie, proponujemy od razu rozwiązanie: pobranie aplikacji Pierwsza Pomoc!

Na początku musimy wiedzieć, że informacje zawarte w tej aplikacji (ale też każdej podobnej) nie zastąpią szkolenia praktycznego. To oczywiste, ale musimy o tym pamiętać. Zresztą po uruchomieniu programu jego producent oświadcza, że "przedstawione schematy postępowania nie mają charakteru standardów i/lub wytycznych postępowania, są jedynie zbiorem wiedzy/informacji pomocnych w udzielaniu pierwszej pomocy".

Interfejs aplikacji podzielono na 4 części. W pierwszej mamy dostęp do najważniejszego, czyli informacji związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w przypadkach takich, jak utrata przytomności, drgawki, odmrożenia, porażenia prądem, zatruć itp. Nie będziemy się na ten temat rozpisywać - wiedzmy jednak, że dane opracowane zostały przy współudziale LUX MED-u (sieci prywatnych poradni medycznych). Kolejna sekcja określa zasady "przygotowania się", tj. omawia ogólne zasady bezpieczeństwa czy wskazuje nam, co powinniśmy mieć w apteczce pierwszej pomocy. W następnej zakładce istnieje możliwość wypełnienia formularza osobowego (w tym wpisania chorób, alergii itp.), w tym też określenia danych osoby, którą ma się powiadomić w razie wypadku. Ostatnia zaś sekcja aplikacji udostępnia (skromne) ustawienia.

Co tu dużo mówić: jeśli nie znasz się na pierwszej pomocy przedmedycznej i nie zainstalujesz tej aplikacji - wstydź się. Nie chodzi jednak tylko o jej zainstalowanie. Liczy się wiedza, przynajmniej ta teoretyczna. Z pewnością każdy z nas może znaleźć kilka wolnych minut np. w kolejne niedziele, by zaznajomić się z zasadami pierwszej pomocy. Lepiej wiedzieć trochę, niż nie wiedzieć zupełnie nic na ten temat.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pierwsza PomocPierwsza Pomoc dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 81 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pierwsza Pomoc