w
googluj
pl

Runtastic Pedometer 1.4


ico
Runtastic Pedometer to aplikacja dostępna na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, dzięki której będziesz mógł poznać liczbę przebytych kroków np. podczas spaceru. Funkcjonowanie tego programu polega na wykorzystaniu czujnika ruchu w smartfonie/tablecie. Po skonfigurowaniu krokomierza (co jest łatwe i czemu się zaraz bliżej przyjrzymy) i rozpoczęciu aktywności, wystarczy schować urządzenie; np. do kieszeni. Po zakończonym spacerze poznamy statystyki i będziemy mogli ocenić swoje samopoczucie.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty. Zaprojektowano go w oparciu o zakładki; do kolejnych ekranów przechodzimy przez przesunięcie palcem w lewo bądź w prawo. Do naszej dyspozycji oddano w sumie 4 zakładki; w wersji darmowej tylko 2 są istotne: historia naszych aktywności oraz aktualna aktywność. Ekran aktualnej aktywności zawiera różne parametry: liczbę kroków, czas spaceru, prędkość chodu, przebyty dystans. Zanim rozpoczniemy korzystać z tego narzędzia warto jednak przejść do ustawień aplikacji; dostępne są po naciśnięciu sprzętowego przycisku MENU. Najważniejsza rzecz, jaką musimy określić, to długość pojedynczego kroku. Domyślnie jest to 77 centymetrów, ale prawdopodobnie będziemy musieli ją zmienić. Kolejna funkcja, na którą warto zwrócić uwagę, to od kiedy liczenie kroków ma się zaczynać. Domyślnie liczenie odbywa się po 12 krokach, przy czym musimy zawsze pamiętać, że ani ten krokomierz od Runtastic, ani żaden inny, nigdy nie będzie wiedział, czy naprawdę zrobiliśmy krok, czy nie - wszystkie dane są zależne od czujnika ruchu, a dla niego liczy się jakikolwiek ruch urządzenia. Oznacza to, że po rozpoczęciu aktywności i jeszcze przed włożeniem urządzenia do kieszeni aplikacja może nam już naliczyć kilka kroków. Następna ważna funkcja wiąże się więc z określeniem czułości czujnika. Mamy w sumie 5 poziomów tej czułości i w tym wypadku dopiero praktyka pokaże, czy korzystamy z właściwej czułości, czy nie. Dlatego najlepsza rada na początek jest taka, aby przetestować każdą z tych czułości.

Twierdzi się, że każdy powinien zrobić dziennie 10 tysięcy kroków. Jeżeli nie ciągnie Cię do uprawiania sportów siłowych czy wytrzymałościowych, a chciałbyś jednak być aktywny fizycznie w jakikolwiek sposób i przy okazji mieć narzędzie kontrolujące tę aktywność, wówczas zainstalowanie Runtastic Pedometer będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu będziemy bardziej zmotywowani.

Ograniczenia!
Możliwe jest zarejestrowanie się; można to zrobić np. przy użyciu konta Google+. Dzięki temu będzie można potem monitorować swoją aktywność w witrynie Runtastic.com - dotyczy to również innych aplikacji Runtastic. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro, która likwiduje reklamy i odblokowuje kolejne funkcje, kosztuje 7,99 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale nie wszystko zostało spolszczone

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (8 głosów)

Strefa Download programu
Runtastic PedometerRuntastic Pedometer dla Android
2014-06-30

Ilość pobrań: 2214 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Runtastic Pedometer
avatararrow
~troll | 2015.05.03 16:16
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nieda sie pobrac tego gówna...
Runtastic Pedometer