w
googluj

Fleksy Keyboard Free 5.6.6.t


ico
Fleksy Keyboard Free to klawiatura ekranowa dostępna dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Jest oryginalna, innowacyjna i szybka. Niestety: nie wspiera jeszcze języka polskiego, ale i tak warto rzucić na nią okiem.

Po uruchomieniu programu, musimy funkcję klawiatury tradycyjnie włączyć w ustawieniach Androida, w sekcji odpowiedzialnej za język i wprowadzanie. Przejdziemy do niej po tapnięciu w ekran startowy Fleksy'ego. Następnie trzeba wybrać Fleksy w okienku metody wprowadzania. Trzeci krok to personalizacja klawiatury; możliwe jest połączenie się z chmurą usługi przez logowanie przy użyciu konta Google, lecz nie jest to wymóg i korzystać z klawiatury można zupełnie anonimowo.

Gdy przejdziemy do funkcji testowania Fleksy'ego, zauważymy że klawiatura jest schludna, skromna i elegancka; domyślnie charakteryzuje się dużymi ikonami liter, przy czym ikony nie pokazują znaków ukrytych, tzn. tych, które można uaktywnić po przytrzymaniu klawisza. Co bardzo istotne, bo bardzo funkcjonalne, klawiatura wspiera specjalne gesty: przesunięcie palcem po klawiaturze w prawo daje spację (oczywiście użyć do tego celu można też klasycznego klawisza spacji), przesunięcie w dół pozwala na zmianę sugerowanego wyrazu, przesunięcie w lewo kasuje wyraz, a przesunięcie w górę to funkcja undo korekty (czyli przywrócenia poprzedniej wersji wyrazu); powtórzenie tego ostatniego gestu oznacza dodanie albo usunięcie wyrazu z własnego słownika.

Wśród dostępnych z ekranu ustawień funkcji jest m.in. możliwość wzięcia udziału w grze polegającej na szybkim wpisywaniu. Przedstawiony jest nam tekst, a my musimy go wpisać, przy okazji konfrontując się ze światowymi rekordami innych użytkowników. Domyślny język klawiatury to angielski amerykański. Niestety, nie ma możliwości skorzystania z języka polskiego. Można jednak zagłosować na nasz rodzimy język; języki, które zyskują więcej głosów, szybciej znajdują się w aplikacji.

Klawiatura jest bardzo ciekawa. Jest też szybka: oficjalny rekord świata Guinessa w kategorii szybkości pisania na smartfonie został pobity w maju 2014 roku właśnie przy użyciu Fleksy'ego, o czym informuje producent na oficjalnej stronie aplikacji w Google Play. Niestety, wadą klawiatury jest brak wsparcia dla języka polskiego, choć wspieranych jest kilkanaście innych języków. Jeżeli tylko nasz rodzimy język będzie dostępny, Fleksy może zawojować rynek klawiatur ekranowych wśród polskich użytkowników. Niemniej już teraz jest to wyśmienita aplikacja - sprawdźcie opcję niewidzialnej klawiatury!

Uwaga!
Wersję darmową używać można przez 30 dni.

Ograniczenia!
Możliwe jest spersonalizowanie klawiatury po połączeniu się z jej usługą za pomocą konta Google. Aby mieć dodatkowe języki klawiatury, należy połączyć się z internetem i je pobrać z poziomu aplikacji. Wersja pełna kosztuje 12,16 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fleksy Keyboard FreeFleksy Keyboard Free dla Android
2015-05-11

Ilość pobrań: 48 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Fleksy Keyboard Free
avatararrow
~Marek | 2017.01.08 10:21
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Myślę, że już czas zmienić opis bo Fleksy ma język polski i doskonale sobie z nim radzi. Jedna z lepszych klawiatur, zdaniem wielu najlepsza.
Fleksy Keyboard Free