w
googluj

Audioteka PL 2.1.4


ico
Audioteka PL to aplikacja wydana na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia zakup polskich audiobooków, czyli książek czytanych przez lektorów. Słuchanie audiobooków to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Nie ma znaczenia, czy lubimy czytać tylko trochę czy bardzo, bo książki audio proponują inną drogę do celu. Treść można poznać bez angażowania wzroku, co ma niekiedy kluczowe znaczenie, np. gdy nasze oczy są zmęczone, możemy założyć słuchawki, położyć się i słuchać. Wybór audiobooków w opisywanej aplikacji jest spory, bo jest ich ponad 3 tysiące: to zarówno klasyki, jak i nowości; lektury szkolne, ale i książki z gatunków dla dorosłych (kryminały itp.); nie tylko "typowo" polskie, ale i służące do nauki języków obcych; i co najważniejsze: to nie tylko książki, ale również czasopisma i inne typy wydań. Oferta z aplikacji dostępna jest też w serwisie Audioteka.pl, więc możemy się z nią zaznajomić już teraz. Dzięki możliwości założenia konta dostęp do zakupionych książek można mieć np. w sytuacji utraty urządzenia. Niemniej do przeglądania oferty, jak i kupowania audiobooków, zakładanie tego konta nie jest konieczne.

Po uruchomieniu aplikacji będziemy mogli posłuchać darmowych rozdziałów bestsellerów. Bestsellery to zresztą jedna z głównych zakładek programu. Inne zakładki to Nowości, Katalog, Szukaj oraz Moja półka. Moja półka to nazwa zakładki startowej - zakładki, która oczywiście prezentuje nasz własny katalog audiobooków; to taka wirtualna półka z naszymi książkami audio. Nowości oraz Bestsellery prezentowane są w formie listy wydań, przy czym od razu otrzymujemy informację o lektorach i długości trwania całości. Zakładka Katalog udostępnia z kolei w pierwszej kolejności kategorie audiobooków: Disney; Superprodukcje; Science-fiction i fantasy; Kryminały, sensacja i thrillery; Nauka języków obcych; Romanse; Dzieci; Literatura młodzieżowa; Literatura piękna; Literatura faktu; Wiedza i rozwój osobisty; Lektury szkolne; Prasa. Jeżeli szukamy konkretnego tytułu w bazie, posłuży nam sekcja Szukaj, która oddaje do naszej dyspozycji formularz na wpisanie frazy.

Jedną z najistotniejszych cech programu jest jednak to, że prócz integracji z serwisem WWW oraz możliwością pobierania zakupionych audiobooków, Audioteka to też odtwarzacz tych książek. Jeśli chodzi o słuchanie fragmentów, to sprawa jest prościutka: na stronie z opisem audiobooka stukamy, by rozpocząć strumieniowanie i na odwrót. To pierwsza opcja. Druga opcja to przejechanie na sam dół strony z opisem, gdzie podane są opcję zakupu, w tym ceny, i wybranie "bezpłatnego rozdziału". Jest to funkcja służąca do pobierania rozdziału, ale aby pobrać rozdział, najpierw musimy przejść do opisu tego audiobooka w ekranie startowym aplikacji, a potem do zakładki pobierania w samej już książce. Odtwarzacz jest świetny: ma wszystkie podstawowe funkcje sterujące, spis rozdziałów (jednocześnie odnośników); ponadto możemy dodawać własne zakładki i mieć do nich dostęp z oddzielnej sekcji widoku na audiobooka. Aplikacja oferuje nam też 2 widżety odtwarzacza.

Aplikacja nie wygląda zbyt pięknie, ale nie jest to w niej najważniejsze. Najważniejsze jest to, że wydatnie pomaga polskim słuchaczom. Bo co tu dużo mówić: audiobooki są super. A Audioteka daje dostęp do całkiem pokaźnego, a co najważniejsze: zróżnicowanego, zbioru tego typu formy kultury. Ceny nie wydają się wygórowane, dlatego warto zapoznać się z tym sklepem (bo tym w rzeczywistości w pierwszej kolejności jest Audioteka) i jej ofertą. Dopowiedzmy jeszcze, że użytkownicy niektórych sieci mogą liczyć na udogodnienia, np. jeśli jesteśmy użytkownikami sieci T-Mobile i korzystamy z karty prepaid, to możemy audiobooki kupować również przez to właśnie konto.

Uwaga!
Możliwe udogodnienia, gdy jesteśmy użytkownikami niektórych sieci komórkowych. Przykładowo, dla posiadaczy konta w T-Mobile: możliwy jest zakup audiobooka przez połączenie płatności z kontem abonamentowym, a nawet kontem karty prepaid (o ile mamy na nim dość środków). Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://audioteka.pl/ - dostępna jest też aplikacja dla systemu Windows.

Ograniczenia!
By móc synchronizować zakupione audiobooki między urządzeniami, należy utworzyć konto.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Audioteka PLAudioteka PL dla Android
2014-10-08

Ilość pobrań: 264 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Audioteka PL
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przetestowania.
Audioteka PL