w
googluj
pl

Any.DO 4.9.6.4


ico
Any.do jest to aplikacja do tworzenia list zadań z przypomnieniami i innymi funkcjami, które opiszemy w dalszej części, dostępna m.in. z poziomu przeglądarki internetowej jako aplikacja internetowa, z poziomu przeglądarki stacjonarnej Google Chrome jako jej rozszerzenie do pobrania z Chrome Store, jak i samodzielna aplikacja dla systemu Android. Poniżej opiszemy właśnie tę ostatnią wersję.

Po zarejestrowaniu się (przez e-mail, Facebooka lub Google+) lub zalogowaniu, gdy mamy już konto, program zaproponuje nam przykładowe zadania do wykonania w formie wypełnienia zdań, np. "Chcę kupić lody jutro" - słowo "lody" jest domyślne, ale można wpisać cokolwiek. W ten sposób utworzymy zadania, które będzie można użyć dla szybkiego zaznajomienia się z aplikacją.

Listy zadań można segregować wedle dat i jest to widok domyślny. Kolejny widok ukazuje je w odniesieniu do kategorii (folderów), np. Osobiste, Praca itd. Edytować je można w opcjach. Ciekawą funkcją jest Planowanie. Umożliwia ona zaplanowanie dnia w ten sposób, że dane zadanie oznaczamy jako zadanie na dziś, na później, jako już zrobione albo do usunięcia. Po wybraniu opcji "na później" można sprecyzować: jutro, za 2 dni, za 7 dni lub "kiedyś". Kolejna opcja, opcja Kalendarza, jest domyślnie niedostępna, ponieważ potrzebna jest do jej używania aplikacja Any.do Cal, więc musimy ją pobrać z Google Play. W opcjach mamy dostęp do funkcji o nazwie "Chwila dla Any.do", która polega na wyznaczeniu dnia lub dni tygodnia i czasu, kiedy otrzymywać mamy powiadomienia o sprawdzeniu listy zadań.

Program udostępnia dwa motywy kolorystyczne (tradycyjne: jasny i ciemny), tworzenie kopii zapasowej bazy danych, a także widżety: 1x1, 3x3, 4x1, 4x2, 4x4 (w tym przewijane). Program udostępnia się też w panelu powiadomień Androida - w ten sposób, że umożliwia rzut oka na zadania na dziś (mamy opisany status zadań), a także dodanie nowego zadania. Z innych funkcji wymieńmy dodawanie notatek do zadań, tworzenie przypomnień (w tym wielokrotne przypomnienia, np. codzienne), oznaczanie zadań jako ważne i przeszukiwanie ich oraz obsługę gestów (np. aby wyczyścić listę z ukończonych zadań można potrząsnąć urządzeniem). Ale najfajniejszą możliwością programu jest to, że z poziomu pulpitu i odpowiedniego widżetu możemy zatwierdzać wykonane zadania. To niezwykle proste, ale i funkcjonalne - i o to chodzi w Androidzie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem www.any.do

Ograniczenia!
Konieczne jest utworzenie konta. Można to zrobić np. przez połączenie się z kontem Facebooka czy Google+ lub przez adres e-mail. Aby korzystać z wszystkich funkcji, trzeba zainstalować dodatkowe aplikacje.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Any.DOAny.DO dla Android
2018-06-24

Ilość pobrań: 64 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Any.DO