w
googluj

Moves 1.6.2


ico
Moves to program do zliczania przebytych kroków. Tego typu narzędzia nazywa się pedometrami, ale to konkretne pochwalić się może ciekawą charakterystyką. Zanim do właściwego opisu przejdziemy, wiedzmy że dostępne jest dla systemu operacyjnego Android; i umożliwia utworzenie konta (podajemy adres e-mail oraz hasło), ale też korzystanie natychmiastowe, bez jakiejkolwiek rejestracji.

Najlepsze aplikacje mobilne to te, które działają od razu i nie przeszkadzają użytkownikowi. Taki też jest Moves. Śledzi on naszą aktywność automatycznie (program jest zawsze włączony) dzięki wbudowanemu w urządzenie akcelerometrowi, a jedyne, co musimy, to mieć przy sobie urządzenie, a urządzenie musi być online i mieć włączony czujnik GPS - to oczywiste, bo zwiększa precyzję pomiaru. (Jednocześnie może to być wada, bo zużycie energii baterii znacząco się zwiększa, ale to naturalne). Interfejs aplikacji jest skrajnie minimalistyczny, ale elegancki. Na środku czarnego ekranu mamy kółko oznaczające liczbę przebytych kroków. Po tapnięciu w kółko zmienimy wartości na kilometry i minuty aktywności.

Program może być używany do każdego typu aktywności. Nie tylko do mierzenia chodu, ale też do biegania, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach itd. Aplikacja łączy się z Mapami Google i umożliwia opisanie miejsca aktywności. Domyślnie dostępny jest Home (czyli dom), ale określić można dowolne własne. Potem zobaczymy je w interfejsie aplikacji w formie pionowej osi czasu.

Jak wspomniano, możemy spoglądać na mapę, ale Moves łączyć można też z innymi aplikacjami zewnętrznymi. Dane Moves wykorzystywać można z podobnymi aplikacjami i serwisami; pełną i aktualną ich listę odnaleźć możemy na stronie internetowej aplikacji (nie podajemy ich nazw, bo są to specjalistyczne i niszowe, mimo wszystko, aplikacje).

Moves jest bardzo prosty w użyciu. Można go potraktować jako uzupełnienie dla typowych i topowych aplikacji sportowych, typu Runtastic czy Endomondo. Przykładowo, jeżeli nie chcemy "brudzić" monotematycznych statystyk w tych programach (np. statystyk dotyczących wyłącznie biegania), a chcielibyśmy mieć miernik chodu - wówczas Moves może być dla nas w sam raz.

Ograniczenia!
Aby w pełni wykorzystać potencjał aplikacji należy być online i włączyć GPS. Siłą rzeczy program tego typu potrzebuje dużo energii baterii. Samsung Galaxy Note II, ze względu na swą specyfikę, nie jest kompatybilny z tą aplikacją.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (9 głosów)

Strefa Download programu
MovesMoves dla Android
2016-02-09

Ilość pobrań: 102 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Moves