w
googluj

iMapMyFITNESS +


ico
Dla ludzi aktywnych fizycznie wiosna nie jest porą roku, ale jest nieprzerwanym stanem trwającym cały rok. Wystarczy biegać zaledwie 100 metrów dziennie (to wcale nie jest żart), by po miesiącu zrozumieć, czym jest ta "wiosna". Jeżeli w dodatku posiadasz urządzenie mobilne z systemem Android, to będziesz miał dodatkową motywację, aby starać się pobijać rekordy i przebiec może swój pierwszy w życiu, nieprzerwany, kilometr. Propozycją pomocy w tym względzie może być iMapMyFITNESS +. Jest to aplikacja, która umożliwia śledzenie aktywności fizycznej przy pomocy wbudowanego w urządzenie czujnika GPS. Oznacza to jednocześnie, że udostępnia szereg przydatnych statystyk i pokazuje czarno na białym, ile przebiegłeś i w ile czasu. Zresztą, nie chodzi tylko o bieganie, bo można jej używać do każdej aktywności fizycznej, która może być mierzona.

Aplikacja jest częścią sportowego serwisu MapMyFitness. Tak naprawdę, jeżeli zależy Ci na specyficznym sporcie: chodzie, bieganiu czy jeździe na rowerze, pobrać możesz odpowiedniejszą do tego aplikację tego samego producenta. Niemniej opisywana aplikacja pozwala na śledzenie wymienionych aktywności, a także innych. Jej twórcy twierdzą, że dzięki tej aplikacji można śledzić ponad 600 typów aktywności.

Aby korzystać z aplikacji konieczne jest nawiązanie połączenia z internetem w celu założenia konta; możliwe jest użycie do tego celu osobistego konta z Facebooka. Rejestracja polega na podaniu adresu e-mail, imienia, nazwiska, daty urodzenia, płci, hasła. Wszystkie te dane są wymagane. Po utworzeniu konta, w kolejnym oknie możemy to konto spersonalizować przez podanie jednostki miar, a także naszego wzrostu i wagi, bo może być przydatne przy wyliczaniu spalonych kalorii. Po krótkim wprowadzeniu, opisującym kolejne funkcje interfejsu, będziemy mogli już korzystać z aplikacji w normalnym trybie. Co ważne - będzie ją można uruchomić w trybie offline, czego nie da się zrobić bez zarejestrowania się. Naturalnie fakt rejestracji oznacza zwykle, że mamy dostęp do synchronizacji, i tak też jest w tym przypadku; dostęp do konta i spersonalizowanych danych mamy też przez aplikację internetową.

Ekran główny udostępnia kilka funkcji; część z nich związana jest z posiadaniem tzw. konta MVP (chodzi o płatną subskrypcję), ale większość dostępna jest w wersji darmowej. Domyślny typ aktywności to bieg, ale można to szybko zmienić. Warto natomiast dłużej zatrzymać się przy trasach. Liczba i jakość tras zależna jest od społeczności. W zakładce pokazującej najbliższe trasy (Nearby), zobaczymy jak spore jest grono użytkowników aplikacji w naszym otoczeniu. Pokazana będzie lista tras i jej dokładne dane, np. jak daleko znajdujemy się od tej trasy czy jak ona dokładnie przebiega na mapie. Jest też funkcja dodania trasy do ulubionych, dzięki czemu potem będziemy mieć do niej dostęp z innej zakładki (Bookmarked). Co ciekawe, możliwe jest zobaczenie zdjęcia autora trasy i rekordu trasy.

Aby rozpocząć aktywność nie trzeba jednak wybierać żadnej trasy; wystarczy tapnąć w rozpoczęcie (Start Workout) i gotowe. W panelu górnym będziemy mieć dostęp do statystyk, np. przebytego dystansu, czasu trwania aktywności. Po zakończeniu aktywności możemy z okna podsumowującego udostępnić swój wyczyn przez Facebooka czy Twittera. Program umożliwia edytowanie aktywności w dowolnym terminie, a także ich dodawanie ręczne.

To dobry program. Jak niemal każda inna aplikacja podobnego typu, wymaga zakupienia wersji płatnej i dopiero ona - w połączeniu z możliwościami aplikacji internetowej - ukazuje prawdziwy potencjał. Jeżeli jednak jesteś początkujący, z pewnością wystarczą Ci podstawowe statystyki aktywności, takie jak choćby przebyty dystans. Po latach sam dojdziesz do wniosku, że to wystarczyło, by wiosna była piękniejsza...

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem mapmyfitness.com

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji należy się zarejestrować; bez zarejestrowania się nie ma się dostępu do interfejsu aplikacji. Konto utworzyć można np. przez zalogowanie się przy użyciu Facebooka. Gdy jesteśmy online, wyświetlane są reklamy. Wersja Pro aplikacji kosztuje 9,06 zł. Możliwe jest uzyskanie kolejnych funkcji poprzez subskrypcję - miesięczna to wydatek 18,15 zł, a roczna - 91,25 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
iMapMyFITNESS +iMapMyFITNESS + dla Android
2014-05-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
iMapMyFITNESS +