w
googluj
pl

Endomondo Sports Tracker


ico
Endomondo to aplikacja, dzięki której będziesz mógł mierzyć swoje wyczyny sportowe. Czy biegasz, czy jeździsz na rowerze, czy uprawiasz nordic walking, czy po prostu spacerujesz - dzięki wbudowanemu w urządzenie mobilne czujnikowi GPS oraz dzięki interfejsowi tego profesjonalnego programu wydanego dla systemu operacyjnego Android, wszystkie informacje i statystyki (dystans, czas, tempo itd.) będą dla Ciebie bardzo łatwo dostępne. Aplikacja jest częścią serwisu Endomondo.com, dlatego dzięki zarejestrowaniu się i założeniu konta, dostęp do swoich wyników będziesz miał również z poziomu przeglądarki internetowej. Jest to jeden z najpopularniejszych tego typu serwisów na świecie, a dobre wrażenia gwarantuje też jej oficjalna aplikacja, którą teraz z przyjemnością opiszemy.

Po uruchomieniu aplikacji konieczne jest utworzenie konta; jeśli już je mamy, możemy się zalogować. Rejestracja polega na połączeniu się z Endomondo przez konta Google+ lub Facebook, ale możliwa jest również klasyczna rejestracja poprzez e-mail. Po uwierzytelnieniu, powita nas specjalne okienko, które umożliwi poprowadzenie po podstawowych funkcjach programu. Wszystko jest proste i intuicyjne: wybieramy dyscyplinę sportu (domyślnie to bieganie) i dotykamy bardzo dużej ikony startu, podobnej do tej znanych z odtwarzaczy muzycznych. Jest ona położona w dolnym rogu, co jest znakomitym rozwiązaniem ergonomicznym, gdyż uruchamianie aktywności nie zmusza do rozciągania kciuka. W dowolnej chwili możemy trening wstrzymać poprzez tapnięcie w tę ikonę.

W trakcie aktywności mamy też dostęp do mapy, co sprawia, że nie powinniśmy mieć żadnych problemów z orientacją w terenie. Nasze położenie jest pokazywane na mapie w czasie rzeczywistym dzięki czujnikowi GPS i możemy przełączać się między widokiem startowym a mapą poprzez gest przeciągnięcia ekranu w danym kierunku; istnieje możliwość wstrzymania aktywności też z widoku mapy. Na ekranie głównym nie zabrakło miejsca na dane statystyczne: przebyty dystans i czas, tempo, spalone kalorie - to jedne z czynników, które możemy mieć zawsze na oku. Warto też wspomnieć, że z poziomu interfejsu możemy przechodzić do naszego domyślnego odtwarzacza muzyki, co ma niebagatelne znaczenie. Slogan reklamowy Endomondo to "Uwolnij swoje endorfiny" - a aktywność połączona z muzyką uwalnia je jeszcze szybciej. Spośród innych funkcji wymieńmy: możliwość ręcznego wprowadzenia treningu do bazy danych, wskazówki głosowe, ustawienie treningu z konkretnym celem (np. określonym dystansem), tworzenie własnych tras i rywalizacji z innymi, odliczanie przed aktywnością.

Aplikacja jest wspaniała: ma dynamiczny, nowoczesny interfejs (rześka zieleń to znak rozpoznawczy Endomondo) i jest rozbudowana. Rejestrowanie treningów czy analiza formy jest dzięki niej bardzo łatwa do przeprowadzenia. Przed zakupem wersji Pro - co jest nieuniknione, sam to przyznasz najpóźniej po miesiącu - warto przetestować nie tylko tę, ale i kilka innych aplikacji wspomagających uprawianie sportu, zwłaszcza Runtastic. Każda ma swoje szczególne zalety i (niekiedy subtelne) niedoskonałości, ale z pewnością znajdziesz tę, która najlepiej wpisze się w Twoją osobistą charakterystykę.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem endomondo.com

Ograniczenia!
Należy utworzyć konto, aby móc korzystać z aplikacji. Gdy jesteśmy połączeni z internetem, wyświetlane są reklamy. Dostępna jest wersja Pro aplikacji, jej koszt to 20,99 zł. Możliwa jest też subskrypcja Premium serwisu; jej koszt miesięczny to 14 zł, a roczny to 109 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Endomondo Sports TrackerEndomondo Sports Tracker dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 2112 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Endomondo Sports Tracker