w
googluj
pl

Meteo 1.0.5


ico
Meteo to program wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która przedstawia stan i prognozę pogody z serwisu internetowego Meteo.pl przy pomocy wykresów. Dane meteorologiczne, jakie znajdują się w Meteo.pl, pochodzą z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM); jest to jednostka organizacyjna Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikacja sama tworzy wyświetlane w interfejsie wykresy na bazie publicznie dostępnych danych; nie są to obrazy generowane przez Meteo.pl. Program charakteryzuje wysoki poziom wykonania, przejrzystość prezentowanych danych i łatwość obsługi.

Po uruchomieniu programu musimy dodać miejsca, których pogodowy stan i prognoza pogody ma dotyczyć. Do dyspozycji oddano nam dwa sposoby dodawania: poprzez listę lub poprzez mapę. Z listy wybieramy konkretną miejscowość lub wyszukujemy ją przy pomocy wyszukiwarki; jeżeli nie mieszkamy w jednym z największych miast w Polsce (znajdują się one na samej górze listy), to z pewnością użyjemy wyszukiwarki, gdyż lista miejscowości jest gigantyczna i zawiera chyba wszystkie polskie miasta i wsie. Po dodaniu miejscowości, będziemy mieć dostęp do informacji pogodowych z nią związanych z ekranu startowego aplikacji. Jest możliwość dodania wielu miejscowości do widoku głównego.

Natomiast tryb mapy przedstawia nam Mapę Google i umożliwia ręczne wskazanie pożądanego miejsca. W tym celu przytrzymujemy dowolne miejsce na mapie; po chwili pojawi się okienko z informacjami: temperaturą, temperaturą odczuwalną, wielkością opadów, ciśnieniem. Jednocześnie miejscowość, którą przytrzymaliśmy, będziemy mogli dodać do listy dostępnej z ekranu głównego.

Jak wspomniano, nasze ulubione miejscowości dostępne są z ekranu głównego. Nazwa miejscowości uzupełniana jest ikoną stanu pogody, wielkością opadów, ciśnieniem, temperaturą powietrza i odczuwalną. O wiele więcej informacji czeka na nas po tapnięciu w daną miejscowość. Wszystkie dane podzielono na zakładki. W pierwszej są m.in. dane nt. wilgotności, mgły, widzialności, wschodu i zachodu słońca. Kolejne cztery z kolei ukazują dane w formie wykresów; ich oś pozioma oznacza czas, a osie pionowe oznaczają kolejno temperaturę, opady, ciśnienie i wiatr; a to wszystko w najpowszechniej używanych jednostkach. Możemy manipulować wykresami przy użyciu gestów. Jeżeli nam na tym zależy, możemy przejść z interfejsu aplikacji do przeglądarki internetowej i zobaczyć dane w serwisie Meteo.pl.

Żeby wczytać dane pogodowe należy, oczywiście, połączyć się z internetem; połączenie z internetem jest też konieczne wtedy, gdy chcemy wybierać miejscowości z mapy; w trybie offline możemy tylko dobierać miejscowości z listy.

Reasumując, to prościutka aplikacja, ale świetnie wykonana. Jest tak łatwa w obsłudze, że poradzić sobie z nią mogą nawet zupełnie początkujący użytkownicy systemu Android czy nawet komputerów w ogóle.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MeteoMeteo dla Android
2014-06-04

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Meteo