w
googluj
pl

Libra


ico
Libra to aplikacja, dzięki której można analizować wzrost i spadek swojej wagi przy pomocy wykresów i statystyk. Jeżeli chcesz śledzić zmiany swojej wagi i masz smartfona lub tablet z Androidem, to nie masz wyjścia: musisz pobrać tę aplikację, bo lepszej dla pojedynczego użytkownika w tej kategorii nie ma. Lepszej nie ma, bo jest ładna, przejrzysta, funkcjonalna, prosta w użyciu, a na dodatek dobrze spolszczona.

Jak słusznie sugeruje nam powitalne okienko Libry, najpierw warto przejść do ustawień i skonfigurować program "pod siebie". W sekcji "Dane użytkownika" musimy podać wzrost. W sekcji "Plan diety", kluczowej, określić musimy z kolei wszystkie zmienne: wagę początkową, datę początkową, wagę docelową, datę docelową. W "Ustawieniach wykresu" mamy szansę wskazać, które elementy mają być pokazywane; do wyboru są linie BMI, nasz określony we wcześniejszej sekcji cel, plan diety. W "ogólnych ustawieniach" zatwierdzić można m.in. opcję codziennego powiadomienia o zważeniu się. Z kolei w sekcji "Synchronizacja" jest możliwość zalogowania się do serwisu Withings.com; po wybraniu tej opcji przejdziemy do okna przeglądarki internetowej, co oznacza, że możliwe będzie też zarejestrowanie się we wspomnianym serwisie i utworzenie nowego konta, choć nie jest to przymus i czerpać korzyści z Libry można bez łączenia się z Withings.

Korzystanie z aplikacji w normalnym trybie jest banalnie proste. Po tapnięciu w ikonę plusa w kółku, która znajduje się w pasku górnym ekranu głównego i nie tylko, pojawi się okienko, w którym musimy podać wagę (co do dziesiątych części kilograma); opcjonalnie - możemy skomentować swoją wagę. Pasek górny ma jeszcze jedną funkcję, tzn. przejścia do widoku historii - bazy wszystkich naszych wpisów, z możliwościami usunięcia ich czy zmiany ich wartości.

Aplikacja jest prościutka, ale niezwykle użyteczna. Wykres jest czytelny i wystarczy rzucić okiem, by wiedzieć, czy to dobrze, że jemy tylko pączków, czy nie. Oś pionowa przedstawia wagę, oś pozioma to kolejne dni. A w tym wszystkim linia pokazująca, jak nam idzie zrzucanie zbędnych kilogramów.

Ograniczenia!
Wyświetlane są reklamy, gdy jesteśmy online. Wersja aplikacji bez reklam kosztuje 13 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
LibraLibra dla Android
2014-05-27

Ilość pobrań: 136 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Libra