w
googluj
pl

Playboard


ico
Niekiedy chcielibyśmy przetestować jakąś zupełnie nową aplikację, ale nie wiemy skąd ją wziąć. To znaczy: wiemy, z Google Play. Ale jak znaleźć tę konkretną, którą np. zwiększy naszą produktywność czy pomoże w sferze, o której wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia, da chwilę dobrej rozrywki czy umili czas? Wyszukiwanie przez Sklep Google nie jest zbyt dobrą metodą. Mało jest tam opcji precyzujących to, co chcielibyśmy mieć. Lepszą metodą jest czytanie opisów i recenzji aplikacji, takich jak ta. Dostajesz dużo zrzutów ekranowych i tekst pisany z perspektywy zwykłego użytkownika, jakim Ty sam jesteś. Bez ceregieli. No ale... teraz... no niestety... hmm... no trudno, trzeba to oznajmić: teraz przedstawimy Ci aplikację, która spowoduje, że już nie będziesz musiał czytać opisów. To Playboard - doskonałe miejsce do znalezienia czegoś nowego na Androida.

Playboard to aplikacja internetowa, która jest dostępna pod adresem Playboard.me - zarówno do aplikacji internetowej, jak i tu opisywanej aplikacji androidowej, możemy się zalogować przy użyciu profilów z Google+ lub Facebooka. Nie trzeba jednak tego robić, aby korzystać z funkcji programu. Oczywiście: personalizacja daje nam więcej korzyści; w tym wypadku możliwość tworzenia własnych ulubionych aplikacji, dzielenia się nimi itd. W dalszej części opisu zajmiemy się wersją bez tworzenia konta - specjały personalizacji niech będą dla Ciebie, choć już trochę odkrytą, to jednak: niespodzianką.

Aplikacja funkcjonuje w oparciu o kanały. W wyszukiwarce można je ręcznie przeszukać (przez wpisanie frazy), ale dostępna jest też baza kanałów. I tak: możemy przejść do m.in.: topowych kanałów aplikacji, topowych kanałów gier, nowych kanałów, "aplikacji na czasie", rekomendowanych aplikacji, rekomendowanych gier. Po wybraniu typu kanału ujrzymy listę z konkretnymi kanałami. Najważniejsza jest nazwa kanału, o ile została ona dobrze ułożona przez twórcę. Znaleźć można kanały o nazwach (tłumaczenia na język polski, własne): "Najlepsze aplikacje i gry - codzienne aktualizacje", "Piękne i ulepszone doświadczenia płynące z używania Androida", "Piękne aplikacje związane z produktywnością" czy wiele mówiący kanał: "Aplikacje, bez których nie mogę żyć".

Ostatni z wymienionych kanałów jest świetny pod względem nazwy, dlatego zobaczmy na jego przykładzie, co nam jest zaoferowane. Po przejściu do tego kanału, ujrzymy nieco dłuższy opis, który też warto czytać, bo mówi o doświadczeniu danego użytkowania. W tym wypadku twórca, niejaki Inderpal Singh, mówi: "Pobrałem wiele aplikacji i mam tylko te najlepsze". Jakie aplikacje nam poleca? Trzeba przyznać, że... ciekawe. Szczegóły poznasz sam, jeżeli chcesz. Potem będziesz mógł obserwować jego listę. A list jest mnóstwo, zaś każda udostępnia też kluczowe informacje z Google Play: to, czy aplikacja/gra jest darmowa, jej obrazek, opis. Na koniec wspomnijmy o oficjalnych listach aplikacji prezentowanych przez twórców. Te listy są bardziej obiektywne i naprawdę trudno znaleźć w nich coś przypadkowego. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Androida, w listach Playboard znajdziesz najlepsze aplikacje.

Playboard udostępnia listy aplikacji, które są ulubione przez zwykłych użytkowników. Ma to wadę: ktoś może lubić coś, co w ogóle nie jest Ci potrzebne. Oznacza to, że i tak musimy szukać, by znaleźć. Ale zalety przeważają: kanały mają tytuły, które często już dają nam wiele cennych informacji; przechodzenie między kanałami i listami jest szybkie; interfejs jest doskonały i wręcz śmiga się po tych wszystkich kanałach, listach i aplikacjach... Zatem pobierz Playboard i tylko o jednym nie zapomnij: skąd się dowiedziałeś o tej aplikacji i gdzie ją znalazłeś... Może więc jednak opisy/recenzje są lepsze od Playboard?

Ograniczenia!
Istnieje możliwość spersonalizowania swoich wyborów po zalogowaniu się do aplikacji przy użyciu kont Google+ bądź Facebook.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PlayboardPlayboard dla Android
2014-05-13

Ilość pobrań: 15 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Playboard