w
googluj

Twilight 3.8


ico
Masz wolną chwilę? Bez względu na to, czy masz, czy nie, to jeżeli używasz urządzenie mobilne w nocy, lepiej miej teraz wolną chwilę i czytaj. Do zaproponowania mamy bowiem program o nazwie Twilight. Umożliwia on automatyczne nakładanie filtru czerwonego koloru na ekran smartfona/tabletu z systemem operacyjnym Android. Po co?

Otóż - jak twierdzi producent programu, powołując się na ostatnie badania naukowe (dane o źródłach znajdują się w aplikacji) - ekspozycja na niebieskie światło przed snem może zniekształcać naturalny rytm okołodobowy człowieka i powodować problemy z zaśnięciem. Ma to związek z pewnym fotoreceptorem, który mamy w oczach, a który jest wrażliwy na niebieskie światło. Ekspozycja na niebieskie światło ostatecznie zmniejszyć może w naszym ciele produkcję melatoniny, a jest to hormon odpowiedzialny za zdrowy cykl snu i czuwania. Ponadto badania dowiodły, że przeciętna osoba czytająca na smartfonie lub tablecie przez kilka godzin przed porą na sen może miewać nawet godzinne opóźnienie tego naturalnego momentu na sen, a więc po prostu trudność z zaśnięciem. Więc jeżeli zwykle kładłeś się spać o 22:00, a w ostatnim czasie zauważyłeś, że usypiasz później, to być może odnalazłeś przyczynę swoich dolegliwości.

Teraz przyszedł czas na Twilight. Dzięki tej aplikacji ekran urządzenia będzie zmieniał się zgodnie z porą dnia. Filtr będzie dostosowany do wschodów i zachodów słońca. W trakcie dnia filtr będzie nieaktywny. W aplikacji możemy wybrać swoją strefę czasową i to wedle niej ekran będzie się zmieniał. Po zachodzie słońca ekran będzie - stopniowo - stawał się coraz bardziej czerwony. Istnieje możliwość zmiany tego koloru na bardziej żółty lub pomarańczowy.

Ustawienie odpowiadających nam parametrów jest bardzo proste, a w dodatku możemy je od razu przetestować. Istnieje też możliwość tworzenia różnych profilów (domyślnie przygotowano już filtr idealny do czytania w nocy) oraz wstrzymywania pracy aplikacji, a także sterowania nią z poziomu panelu powiadomień Androida.

Ograniczenia!
8,99 zł kosztuje odblokowanie wersji Pro, która likwiduje pasek informacji autora.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
TwilightTwilight dla Android
2014-10-29

Ilość pobrań: 202 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Twilight