w
googluj
pl

Atlas Grzybów 2.99j


ico
Lubisz zbierać grzyby? W takim razie przydać Ci się może aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, o prostej nazwie Atlas grzybów. Tytuł mówi wszystko. W programie znajdziesz przegląd aż 206 grzybów. Ale jako, że jest to atlas elektroniczny, to oprócz zdjęć z opisami grzybów - co można znaleźć w wydawnictwach tradycyjnych, papierowych - w aplikacji tej będziesz mógł nie tylko włączyć mapę, ale i zaznaczać swoje ulubione miejsca, a nawet dodawać do nich opisy i zdjęcia znalezionych grzybów, a wystarczy połączyć się z internetem oraz włączysz czujnik GPS.

Program udostępnia 3 funkcje. Opiszmy je szczegółowo.

Przeglądaj - mamy tu dostęp do listy zawierającej 206 grzybów. W widoku generalnym zobaczymy miniaturowe zdjęcia grzybów, ich polską i łacińską nazwę, a także ikonę wprost określającą przydatność spożywczą. W panelu nawigacyjnym możemy wyszukać konkretne grzyby według nazwy, a także włączyć filtr i zostawić na liście np. tylko te grzyby, które są "ulubione" i "jadalne". Po przejściu do widoku szczegółów grzyba, poznamy jego pełną specyfikę. Zdjęcie będzie można powiększyć do maksymalnych rozmiarów, tzn. pełnoekranowych, z funkcją dodatkowego powiększania. W opisie poznamy budowę, występowanie, wykorzystanie, cechy charakterystyczne i inne cechy grzyba. I to właśnie w tym miejscu będziemy też mogli zaznaczyć ikonę gwiazdki, przez co dany grzyb dodany będzie do naszej listy ulubionych.

Moje miejsca - funkcja ta w znacznym stopniu sprawia, że korzystanie z aplikacji jest dodatkowo przyjemne w terenie, gdyż umożliwia przejście do widoku Map Google i zabawę w dodawanie własnych miejsc; podkreślmy: mapa ta pochodzi z internetu, a nie z aplikacji Map Google wydanej na urządzenia przenośne, więc nie musimy pobierać oddzielnego programu. W trybie tym wystarczy przytrzymać miejsce, aby zostało ono zaznaczone, ale jeszcze przed zatwierdzeniem zaznaczenia będziemy mogli dodać opis miejsca, powiązać go z gatunkiem grzyba z biblioteki aplikacji czy po prostu dodać własne zdjęcie (można je zrobić od ręki albo pobrać obraz z pamięci urządzenia). Jeżeli rozrzut naszych ulubionych miejsc będzie wielki, skorzystać możemy z listy miejsc i w tym widoku przechodzić do tych, które nas najbardziej w danej chwili interesują.

Ustawienia - mamy tu wpływ na sposób prezentacji listy grzybów (domyślnie to tradycyjna lista, ale można wybrać siatkę ze zdefiniowaną wielkością obrazków grzybów: małą, średnią, dużą), rozmiar czcionki w szczegółowych opisach grzybów (normalna i duża); mamy też wpływ na rodzaj wyświetlanej mapy i minimalnej dokładności GPS. Co bardzo ważne: możemy zarówno eksportować, jak i importować do pamięci aplikacji ulubione miejsca oraz ulubione grzyby.

Program jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Ma pokaźną bibliotekę grzybów, duże zdjęcia oraz szczegółowe opisy wraz z poradami. Do tego ma świetną opcję zaznaczania własnych miejscówek i funkcję dodawania zdjęć. W zasadzie: czego chcieć więcej od tego typu aplikacji?

Uwaga!
Twórca aplikacji zastrzega, że korzystasz z jej danych na własną odpowiedzialność.

Ograniczenia!
Aby korzystać z funkcji "Moje miejsca", trzeba połączyć się z internetem oraz włączyć czujnik GPS.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (7 głosów)

Strefa Download programu
Atlas GrzybówAtlas Grzybów dla Android
2018-09-29

Ilość pobrań: 1884 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 41

Komentarze (2)
Atlas Grzybów
avatararrow
~sylwias | 2016.08.21 19:20
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam czy po ściągnięci na telefon to jest za darmo?
Atlas Grzybów
avatararrow
~PawełSz | 2015.05.04 09:23
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jedna z najlepszych jak nie najlepsza aplikacja tego typu. Pozostaje autorowi zmienić jedną opcję umożliwić zapis danych z programu na karcie pamięci. Obecnie w testowanej wersji zapis zdjęć tylko w pamięci urządzenia, trzeba umożliwić zapis na karcie pamięci dać możliwość zmiany ścieżki.
Atlas Grzybów